کد خبر : 71999تاریخ ثبت : 1397/3/13 08:58:50

شیرینی غیرقابل‌مصرف در شهرستان بوشهر معدوم شد

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ۲۰۰ کیلوگرم شیرینی غیرقابل‌مصرف در شهرستان بوشهر معدوم شد.

به گزارش کوگانا

  حسن فخرایی ظهر امروز در نشست شورای سلامت شهرستان بوشهر با تاکید بر توجه به فرهنگ مصرف غذای سالم اظهار داشت: خرید مواد غذایی از دست فروش‌ها، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد که لازم است شهروندان از خرید مواد غذایی از دست فروش‌ها خودداری کنند.

وی از بروز بیماری‌های ناشی از آلودگی مواد غذایی هشدار داد و افزود: علت آلودگی شیرینی‌ها رعایت نکردن اصول بهداشت فردی، وضعیت ساختمانی و بهداشت ابزارآلات مورداستفاده است.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به بازدید و نظارت مستمر از عرضه کنندگان مواد غذایی بیان کرد: در راستای تأمین سلامت و امنیت غذایی شهروندان در شهرستان بوشهر طرح بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظیر قنادی‌ها، شیرینی فروشی‌ها، آش فروشی‌ها و دیگر حوزه‌ها اجراء شده است.

فخرایی از معدوم سازی شیرینی فاسد و غیرقابل مصرف در بوشهر خبرداد و گفت: ۲۰۰ کیلوگرم شیرینی خشک غیرقابل‌مصرف فاقد بهداشتی جمع‌آوری و با حضور نماینده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و نماینده دادسرا در محل جایگاه دفن زباله معدوم شد.

وی شماره تلفن ۱۹۰ را به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی مشکلات شهروندان دانست و تاکید کرد: شهروندان از خرید مواد غذایی فاقد مشخصات بهداشتی نظیر تاریخ تولید و انقضاء، آدرس تولیدکننده و پروانه بهداشتی اکیداً خودداری کنند و موارد تخلف را با سامانه شکایات وزارت بهداشت به شماره ۱۹۰ به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع‌رسانی کنند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه