کد خبر : 71966تاریخ ثبت : 1397/3/13 07:58:23

استقرار سامانه دفاعی ضد موشکی آمریکا در آلمان

ارتش آمریکا برای استقرار یک سامانه دفاعی ضدموشکی قدرتمند با آلمان گفتگوهای اولیه داشته است. در حالی که اروپا و آمریکا بر سر سرنوشت برجام با یکدیگر اختلاف دارند، دو طرف نگران ادامه برنامه توسعه موشک های بالیستیک ایران هستند.

به گزارش کوگانا

، ارتش آمریکا برای استقرار یک سامانه دفاعی ضدموشکی قدرتمند با آلمان گفتگوهای اولیه داشته است.دو منبع مطلع گفته اند آمریکا می خواهد برای تقویت امکانات دفاعی اروپا چنین سیستمی را مستقر کند.به گزارش رویترز، استقرار چنین سامانه ای می تواند تنش های جدیدی با مسکو را رقم بزند.

 

این سامانه پیشرفته «تاد» نام دارد و طرح پیشنهادی استقرار آن در اروپا، به زمانِ پیش از اعلام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، برای خروج از توافق هسته ای با ایران بر می گردد.

 

در حالی که اروپا و آمریکا بر سر سرنوشت برجام با یکدیگر اختلاف دارند، دو طرف نگران ادامه برنامه توسعه موشک های بالیستیک ایران هستند.

 

موشک شهاب-۳ ایران دو هزار کیلومتر برد دارد که می تواند تا جنوب اروپا برسد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفته است اگر احساس خطر کند، ممکن است برد موشک را افزایش دهد.به گزارش صدای آمریکا، ایران می گوید برد موشک را به لحاظ «دکترین» تا ۲ هزار کیلومتر محدود کرده است و سقف برد ۲ هزار کیلومتری موشک ها ناشی از محدودیت ها در حوزه فناوری نیست.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه