کد خبر : 71714تاریخ ثبت : 1397/2/31 10:35:28

توصیه های مهم پیامبر «ص» در خصوص ماه مبارک رمضان

پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله» در کلامی گهربار توصیه هایی درباره ماه مبارک رمضان بیان فرموده‌اند که از جمله آنها افطاری دادن حتی با یک جرعه آب است.

به گزارش کوگانا

از امام محمد باقر «علیه السلام» نقل شده است که رسول الله صلی الله علیه و اله فرمودند:

پاداش کسی که برای خدا در این ماه کار خیر مستحبی انجام دهد همانند پاداش کسی است که یکی از واجبات الهی را انجام داده باشد، و پاداش کسی که یکی از واجبات الهی را در این ماه انجام دهد، مانند ثواب کسی است که هفتاد واجب از واجبات خداوندی را در ماههای دیگر انجام بدهد. و این ماه صبر است، و مسلما پاداش صبر، بهشت خواهد بود. و این ماه مواسات (همدلی و کمک) است و ماهی است که خداوند در آن روزی مؤمنان را افزون می کند و هر کسی یک مؤمن روزه دار را در این ماه افطاری دهد پاداشی برابر با آزاد کردن یک بنده نزد خدا دارد و مایه آمرزش گناهان گذشته وی نیز خواهد بود.

 

در این هنگام یکی از حاضران در مجلس به حضرت عرض کرد: ای رسول خدا! همه ما توانایی افطار دادن به روزه داران نداریم، حضرت فرمود: خداوند کریم است، این ثواب را (که گفتم) خداوند حتی به کسی که یک جرعه شیر یا آبی گوارا یا چند دانه خرما در اختیار روزه داری می گذارد تا روزه خود را افطار می کند و بیش از این توانائی بر انفاق ندارد عنایت می کند.

 

هر کس در این ماه به زیردست خود آسان بگیرد، خداوند تخفیف در حساب را برای او مقرر می فرماید و این ماهی است که آغاز آن رحمت است، و میانه اش آمرزش، و پایانش برآورده شدن حاجات و آزادی از آتش  است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه