کد خبر : 71664تاریخ ثبت : 1397/2/26 08:24:18

آمریکا در حال به آتش کشیدن منطقه است/ تقابل ایران و اسرائیل تشدید می‌شود

«تنها چند روز پس از خروج رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای ایران، تنش ها در خاورمیانه [غرب آسیا] به شدت افزایش یافت.»

به گزارش کوگانا

بدعهدی آمریکا در توافق هسته ای با ایران، انتقادات زیادی را در سطح منطقه ای و بین المللی به دنبال داشته است.

 

بسیاری از تحلیلگران امور بین الملل می گویند، دیگر هیچ کشوری نخواهد توانست به توافق با آمریکا _حتی توافقات بین المللی_ اعتماد کند. برخی نیز بر این باورند که اقدام ترامپ در نهایت موجب دورتر شدن واشنگتن از متحدان اروپایی اش خواهد شد.

 

در همین راستا،  پایگاه اطلاع رسانی شبکه سی ان ان، با انتقاد از خروج آمریکا از برجام نسبت به پیامدهای این اقدام، برای منطقه غرب آسیا هشدار داده است.

 

سی ان ان نوشته، تغییر سیاست آمریکا درباره خاورمیانه [غرب آسیا]، موجب تشدید تنش ها در منطقه شده است.

 

در ادامه این گزارش می خوانیم:  «تنها چند روز پس از خروج "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای ایران، تنش ها در خاورمیانه [غرب آسیا] به شدت افزایش یافت.»

 

سی ان ان افزود: «تحولات اخیر منطقه، نگرانی ها را افزایش داده که انتقال احتمالی سفارت آمریکا به اورشلیم، موجب درگیری های بیشتر می شود و نتایج غیرقابل پیش بینی برای خاورمیانه خواهد داشت.

 

طی هفته های گذشته و پیش از انتقال سفارت به اورشلیم، وزارت خارجه آمریکا تلاش کرده امنیت ساختمان های دیپلماتیک خود در سراسر دنیای اسلام را افزایش دهد و این اقدامات نشان می دهد که آمریکا _به خلاف گفته مقامات وزارت خارجه مبنی بر اینکه انتقال سفارت به اورشلیم موجب ثبات بیشتر در خاورمیانه [غرب آسیا] خواهد شد_ منتظر اقدامات خشونت آمیز پس از انتقال سفارت می باشد.

 

از سوی دیگر، انتقال سفارت که قرار است روز دوشنبه انجام شود، تنها چند روز پس از آن واقع خواهد شد که اسرائیل و ایران در امتداد مرزهای سوریه به تقابل نظامی پرداخته و به سوی نیروهای یکدیگر، موشک پرتاب کردند. دو طرف همچنین با تشدید تنش ها، تهدیدهای تحریک آمیزی را مطرح می کنند.»

 

سی ان ان در ادامه تاکید کرد: «تصمیم آمریکا برای کنار کشیدن از توافق هسته ای و به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل، منطقه را آماده شعله ور شدن و آغاز درگیری های نظامی ساخته است.»

 

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه