کد خبر : 71644تاریخ ثبت : 1397/2/26 08:06:12

انتقام شفر از امیر/ استقلال با هت‌تریک تیام صعود کرد

تیم فوتبال استقلال با شکست ذوب آهن جشن صعود گرفت.

به گزارش کوگانا

، تیم فوتبال استقلال تهران در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19:45 امشب در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب آهن اصفهان رفت و توانست با نتیجه سه بر یک حریف خود را شکست بدهد و جشن صعود بگیرد. مامه تیام در این بازی هت تریک کرد تا وینفرد شفر بتواند بعد از دو شکست مقابل قلعه نویی از امیر انتقام بگیرد.

 

هنوز بازی شروع نشده بود خطای شدید تیام روی پای فخرالدینی در ثانیه 20 کار را به درگیری و جنجال کشید و با اخطاری که داور به مهاجم استقلال داد اوضاع کمی آرام شد. با این حال در دقیقه 10 مدافع ذوب آهن روی سهرابیان مرتکب خطای پنالتی شد و یک دقیقه بعد تیام این ضربه را به گل نخست تبدیل کرد.چند دقیقه بعد استقلال این فرصت را داشت که گل دوم را وارد دروازه ذوب آهن کند اما توپ چپاروف از بالای دروازه به بیرون رفت. ذوب آهن در بخشی از نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشت و موقعیت هایی را هم روی دروازه استقلال ایجاد کرد.با این حال این استقلال بود که در دقیقه 42 توسط تیام و روی یک ضربه زیبا و تماشایی به گل دوم دست پیدا کرد.

 

دقایق ابتدایی نیمه دوم هم مثل نیمه اول با درگیری بازیکنان همراه بود و بیشتر از آنکه کادر فنی دو تیم به فکر آرایش فنی در زمین باشند به دنبال آرام کردن بازیکنان و سروسامان دادن به تیم خود بودند. با این حال ذوب آهن برای جبران گل های خورده تلاش بیشتری داشت و استقلال هم سعی در حفظ آرامش و نظم دفاعی داشت. 

 

درحالی که ذوب آهن برای رسیدن به گل تلاش زیادی می کرد این تیام بود که یک بار دیگر دروازه حریف را باز کرد. در دقیقه 64 وریا غفوری توپ را از خسرو حیدری گرفت و به محوطه جریمه ذوب آهن ورود کرد و با یک پاس رو به عقب تیام را در موقعیت گل قرار داد که این بازیکن هم با ضربه ای دقیق برای سومین بار دروازه مظاهری را باز کرد. تماشاگران استقلال هنوز از شادی گل سوم روی سکوها مستقر نشده بودند ذوب آهن دوباره امیدهایش را  زنده کرد و دقیقه 66 فرصت را برای خودش فراهم کرد تا به صعود امیدوار باشد. در این دقیقه حدادی فر با شوتی محکم دروازه رحمتی را باز کرد تا امیدهای تیم قلعه نویی برای صعود زنده بماند. 

 

بعد از این گل بازی دو تیم جذابتر دنبال شد و در حالی که ذوب آهن به فکر زدن گل دوم و تمام کردن کار استقلال بود، شاگردان شفر هم با قدرت حفظ توپ چپاروف و موقعیت شناسی تیام خطراتی را روی دروازه مهمان اصفهانی ایجاد کردند. در دقیقه 88 این دیدار تیام می توانست چهارمین گل خودش و استقلال را وارد دروازه ذوب آهن کند اما ضربه نهایی او آرام بود و رشید مظاهری به راحتی آن را مهار کرد. در لحظات پایانی هم ضربه ربیع عطایا به شکل خطرناکی به بیرون رفت تا استقلال هم به مانند پرسپولیس راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.

 

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، مجید حسینی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان (امید نورافکن - 44)، فرشید باقری، روزبه چشمی، خسرو حیدری (جابر انصاری - 84)، سرور جپارف، فرشید اسماعیلی (علی قربانی - 89) و مامه تیام.

 

سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب ذوب‌آهن:

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، گورگی ولسیانی،‌ حمید بوحمدان،‌ میلاد فخرالدینی، قاسم حدادی‌فر (مهدی رجب‌زاده - 71)، اکبر ایمانی، بختیار رحمانی (محمدرضا عباسی - 79)،‌ مرتضی تبریزی (ربیع عطایا - 58)، محمدرضا حسینی و کی‌روش استنلی.

سرمربی: امیر قلعه نویی

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه