کد خبر : 71168تاریخ ثبت : 1397/1/28 17:40:34

احیای بافت تاریخی بوشهر نیازمند اراده جمعی و برنامه‌ریزی دقیق است

معاون عمرانی استاندار بوشهر در بازدید از بافت تاریخی بوشهر گفت: احیای بافت تاریخی نیازمند اراده جمعی و برنامه‌ریزی دقیق است.

به گزارش کوگانا

مهرداد ستوده صبح سه‌شنبه در حاشیه بازدید از بافت تاریخی بوشهر در نشستی که در محل عمارت دهدشتی برگزار شد اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر شناسنامه و هویت فرهنگی شهروندان هم استانی است که باید مورد توجه ویژه همه مسئولان استانی قرار بگیرد.

وی  افزود: برای اینکه غنای فرهنگی بوشهر را به گردشگران داخلی و خارجی بشناسانیم باید محدوده بافت قدیم را معرفی کنیم. بدون تردید نقطه نقطه این میراث گران‌بها می‌تواند خیلی از داشته‌های فرهنگی - تاریخی ما را هویدا کند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که در زمینه احیا بافت کاری کرده‌ایم که زندگی را در تمامی عمارت‌های موجود جریان بدهیم و برای رسیدن به این هدف مهم باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد کنیم که این نیز نیازمند اراده جمعی و برنامه ریزی مدون است.

ستوده مقرر کرد طی حداکثر یک هفته تمامی دستگاه‌ها برنامه‌های سال ۹۷ خود را به دفتر فنی ارائه داده تا در ستاد بازآفرینی استان با استفاده از اطلاعات ارسالی از سایر دستگاه‌ها یک برنامه ریزی منسجم صورت پذیرد و بتوانیم در پایان سال جاری گزارش مثبتی از روند پیشرفت پروژه‌ها و برنامه‌هایمان ارائه کنیم.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه دلیل حضور ما دستور و تاکید استاندار بوشهر است گفت: مجموعه مدیریتی استان موفق نخواهد شد جز با همکاری و مشاوره ساکنین بافت تاریخی، لذا هنر مدیران ما باید این باشد که از ظرفیت این اهالی برای پیشبرد پروژه‌هایشان نهایت استفاده را ببرند.

در این جلسه که با حضور بزرگان و اهالی چهار محل شکل گرفته بود، تعدادی از معتمدان محلی و پیشکسوتان چهارمحل به نمایندگی از ساکنین بافت چند نفری صحبت کردند سپس مدیران ستادی و دستگاه‌های اجرایی، اعضای شورای شهر بوشهر و سرپرست شهرداری اقدامات انجام شده در این منطقه و برنامه‌های خود را در سال ۹۷ تشریح کردند

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه