کد خبر : 71030تاریخ ثبت : 1397/1/27 08:10:40

مردم بوشهر حمله آمریکایی‌ها به سوریه را محکوم کردند

با تجمع گسترده مردمی، مردم بوشهر حمله آمریکایی‌ها به سوریه را محکوم و خواستار نگاه جهانی به جنایت‌های این کشورها در نقض آشکار حقوق بین‌المل شدند.

به گزارش کوگانا

صدها تن از اقشار مختلف مردمی ظهر امروز در یک تجمع در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر به سیاست‌های کشورهای غربی از جمله آمریکا در حمله هوایی به کشور مسلمان سوریه اعتراض کردند.

 آنها با محکوم‌کردن این حملات، خواستار نگاه جهانی به جنایت‌های این کشورها در نقض آشکار حقوق بین‌المل شدند و از این به عنوان یک حرکت ضدانسانی یاد کردند.

تجمع‌کنندگان در حالی که دست‌نوشته و بنرهایی با مضمون  "مرگ برآمریکا "، "مرگ بر انگلیس " و "مرگ بر تجاوزگران" و  با زبان‌های عربی با موضوع «الموت لامریکا»، «لا للعدوان الصهیونی»، داشتند اتحاد مجامع ‌بین‌الملی کشورهای مسلمانان برای محکومیت این رفتار ضدبشری خواستار شدند.

امام جمعه موقت بوشهر در این تجمع اعتراض امروز، اظهار داشت: اقدام غیرانسانی آمریکا در کنار انگلیس و فرانسه در حمله به سوریه، هیچ زمان از ذهن مردم پاک نمی‌شود و این جنایت ننگ دیگری را در کارنامه ننگین این کشورهای استعماری به ثبت رساند.

حجت‌الاسلام حسین دشتی افزود: داشتن سلاح‌های غیرمتعارف و شیمایی و استفاده آن توسط کشور سوریه بر علیه ملتش، بهانه‌ای بیش نیست همان گونه که با همین بهانه به عراق حمله کردند و در آخر هم مشخص شد که عراق فاقد سلاح‌های شیمایی تولیدی خود است.

وی ادامه داد: این رفتار در حالی از مدعیان به اصطلاح حقوق بشر سر می‌زند، که نوع رفتار آنها ضدانسانی و ضد مردمی است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه