کد خبر : 70889تاریخ ثبت : 1397/1/23 08:58:49

ارتقاء تجارت دریایی را با قطر دنبال می‌کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری بوشهر گفت: با وجود ظرفیت‌های گسترده در حوزه‌های مختلف به دنبال ارتقاء تجارت دریایی با کشور قطر هستیم.

به گزارش کوگانا

سعید زرین‌فر پیش از ظهر امروز در نشست با هیاتی عالی‌رتبه از مدیران ارشد کشور قطر در بوشهر، اظهار داشت: به دلیل داشتن زیرساخت‌های مناسب تجاری و بندری، استان بوشهر یکی از بهترین و در عین حال مهمترین استان‌های کشور برای تبادلات خارجی با کشور قطر محسوب می‌شود.

 وی افزود: وجود ظرفیت‌هایی مانند نزدیک‌ترین استان کشور به بنادر کشور قطر در کنار پیشینه مناسب تجاری با این کشور و تولید بسیاری از کالاها و مایحتاج مورد نیاز قطر در بوشهر سبب شده تا این استان برای مبادلات بازرگانی و تجاری به عنوان یک اولویت شناخته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری بوشهر تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور قطر را به عنوان یکی از 10 شریک اول مناسبات تجاری اقتصادی خود انتخاب کرده و سالانه شاهد مبادلات گسترده اقتصادی بین این دو کشور همسایه هستیم.

زرین‌فر ادامه داد: استان بوشهر در کنار تولیدات برخی از اقلام در حوزه صنایع پتروشیمی، دارای ظرفیت‌های خوبی در عرصه معادن، کشاورزی ، شیلات و آبزی‌پروری با قابلیت صادرات است که از این پتانسیل‌ها در راستای ارتقاء سطح مناسبات تجاری بین دو کشور ایران و قطر می‌توان استفاده بهینه به عمل آورد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه