کد خبر : 70887تاریخ ثبت : 1397/1/23 08:56:59

15 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی هزینه شد

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اولویت نوسازی تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی، 15 میلیارد ریال تجهیزات جدید خریداری و نصب شده است.

به گزارش کوگانا

محمدباقر علی‌پور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به دلیل شرایط خاص آب و هوایی در استان بوشهر، شاهد استهلاک تجهیزات پزشکی در سطح این استان هستیم.

 وی افزود: با وجود این که این نوع تجهیزات گران‌قیمت بوده و خرید آن تحت شرایط خاصی انجام می‌شود اما سعی ما این بوده که نیازهای مردم در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به این تجهیزات در کمترین زمان ممکن برآورده شود.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اولویت‌های اخذ شده از این مراکز، پس از بازرسی و تعیین میزان نیاز اقدام به خرید تجهیزات پزشکی برای این مراکز می‌کنیم.

علی‌پور یادآور شد: در این راستا و با اولویت نوسازی تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی و به خصوص در بخش اورژانس‌های بیمارستان‌ها، 15 میلیارد ریال تجهیزات جدید خریداری و نصب شده است.

وی ادامه داد: این میزان اعتبار برای خرید دستگاه‌های جدید سونوگرافی برای بیمارستان‌های بوشهر، کنگان و دیر و دستگاه ثبت نوار قلب( اکوکاردیوگرافی) برای بیمارستان‌های بوشهر و برازجان هزینه شده است.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: نیازهای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به تجهیزات پزشکی اخذ، احصاء و اولویت‌بندی شده و در چارچوب یک برنامه، به زودی کار خرید و نصب این تجهیزات انجام می‌شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه