کد خبر : 70885تاریخ ثبت : 1397/1/23 08:55:59

بوشهر بهترین گزینه برای مراوادت قطر با ایران است

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی قطر گفت: وجود زیرساخت‌های مناسب بندری در بوشهر امکان انتخاب این استان برای همکاری تجارت منطقه‌ای و حمل و نقل دریایی را برای ما آسان کرده است اما نیاز است هماهنگی‌هایی در این بخش انجام شود که با این هدف امروز در بوشهر حاضر هستیم.

به گزارش کوگاناعبدالله الخنجی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با توجه به مطالعاتی که در راستای توسعه تجارت دریایی انجام داده‌ایم، بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مناسب بهترین گزینه برای ایجاد مراودات بین دو کشور قطر و ایران  است.

 وی افزود: وجود زیرساخت‌های مناسب بندری در بوشهر امکان انتخاب این استان برای همکاری تجارت منطقه‌ای و حمل و نقل دریایی را برای ما آسان کرده است اما نیاز است هماهنگی‌هایی در این بخش انجام شود که با این هدف امروز در بوشهر حاضر هستیم.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی قطر تصریح کرد: در این سفر ضمن ایجاد هماهنگی‌های مورد نیاز، مشکلاتی که در این بخش وجود دارد بررسی و برای رفع آن تصمیم‌گیری می‌کنیم تا هنگامی که فعالیت تجار و بازرگانان این دو کشور به شکل جدی‌تری آغاز می‌شود مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

الخنجی با اعلام این که آماده سرمایه‌گذاری در استان بوشهر هستیم، ادامه داد: البته از بنادر خورستان و هرمزگان نیز بازرسی‌های انجام شد و در نهایت به این نتجیه رسیدیم که بوشهر دارای مزیت‌های بیشتری برای ارتباط تجاری بندری بین دو کشور ایران و قطر است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه