کد خبر : 70883تاریخ ثبت : 1397/1/23 08:55:01

افزایش تخلیه و بارگیری تا یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر در بوشهر

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت:در مجموع با استفاده از ظرفیت بندر بوشهر و جزیره نگین شاهد افزایش تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری تا یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر در طول سال خواهیم بود.

به گزارش کوگانا

نورالله اسعدی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با توجه به انتخاب بندر بوشهر به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران با کشور قطر برای مراوادت تجارت دریایی، در نشست امروز با هیات عالی‌رتبه قطری، راهکارهایی مناسب برای رفع برخی از مشکلات و موانع این رابطه تجاری مطرح شد.

وی افزود: طرفین توافق کردند که برخی از مشکلاتی که می‌تواند در ایجاد روابط تجاری بین دو کشور سبب ایجاد تاخیر یا چالش‌هایی شود برطرف و اقدام به توسعه زیرساخت‌های بندری کنند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با اتمام پروژه ۴۷۰ هکتاری بندر نگین و الحاق بخشی از این پس کرانه به بندر بوشهر، مشکلات زیرساختی بندر بوشهر رفع و این استان آماده ارتقاء و توسعه سطح فعالیت‌های تجاری خود با کشور قطر می‌شود.

اسعدی بیان کرد: در کنار افزایش عمق اسکله در جزیره نگین، سایر زیرساخت‌های بندری که تسهیل‌کننده ارتباط دریایی دو کشور ایران و قطر از طریق بنادر بوشهر و حمد هستند، تامین می‌شود تا سرمایه‌گذاران و تجار این دو کشور با خیالی آسوده به توسعه ارتباطات تجاری خود دست زنند.

وی یادآور شد: با تعریفی که از کارکردهای جزیره نگین شده به زودی با بهره‌برداری از پایانه کانتنری این جزیره با دو پست اسکله 15 هکتاری، میزان تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در این جزیره  تا 600 هزار تی.ای.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در مجموع با استفاده از ظرفیت بندر بوشهر و جزیره نگین شاهد افزایش تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری تا یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر در طول سال خواهیم بود.

اسعدی با اعلام ارتقاء ظرفیت تجاری بندر بوشهر با تکمیل پروژهای بندر نگین از 7 میلیون تن به 15 میلیون تن در سال، عنوان کرد: اتفاق خوبی که به دنبال اجرایی‌شدن آن هستیم پهلوگیری شناورهای 50 هزار تنی در پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین است 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه