کد خبر : 70882تاریخ ثبت : 1397/1/23 08:54:01

کشف دو هزار متر مربع زمین‌خواری در شهرستان کنگان

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان از کشف دو هزار متر مربع زمین‌خواری به ارزش 500 میلیون ریال در شهرستان کنگان خبر داد .

به گزارش کوگانارهام رضایی امروز اظهار داشت: در چندماه گذشته گزارشی دریافت کردیم که طی آن شخصی به نام اقدام به تصرف حدود دوهزار متر مربع اراضی ملی واقع در روستای "نخل غانم" متعلق به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کرده بود.

وی افزود: این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و با رصد اطلاعاتی و تحقیقات میدانی بررسی لازم انجام که پس از جمع‌آوری مدارک و مستندات مشخص شد، این موضوع صحت داشته و فرد مورد نظر اقدام به تصرف دوهزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش 500 میلیون ریال کرده است. 

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی، متهم به پلیس آگاهی احضار و در بازجویی به بزه انتسابی اقرار کرد که متعاقب آن، نماینده حقوقی منطقه ویژه به پلیس آگاهی مراجعه و با توجه به رفع تصرف متهم، رضایت خود را اعلام کرد. 

رضایی با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی و ملی، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، گفت: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه