کد خبر : 70322تاریخ ثبت : 1396/1/7 15:52:08
دانشگاه های اروپا جبهه ی ضد اسرائیلی در پیش گرفته اند نویسنده صهیونیست:

دانشگاه های اروپا جبهه ی ضد اسرائیلی در پیش گرفته اند

دن لوویا: دانشگاه های اروپایی به استادیومی بزرگ برای جنبش های ضد اسرائیل تبدیل شده اند.

به گزارش کوگانا،نویسنده روزنامه اسرائیل امروز دن لوویا نوشت: که دانشجویان یهودی در برخی از دانشگاه های بریتانیا اخیرا احساس تهدید کرده و مجبور به سکوت هستند و آنها با فعال شدن کمپین های دانشجویی جدید ضد صهیونستی و محکوم کردن اسرائیل موضع سیاسی خود را بیان نمی کنند.

دانشگاه ها و موسسات علمی در قاره اروپا در سال های اخیر تبدیل به یک جنبش پیشرفته و یک عرصه بزرگ برای جنبش های ضد اسرائیلی شده اند و آن نقطه به یکی از چالش انگیزترین مکان های تبلیغات ضد اسرائیلی بدل شده است.

و از سوی دیگر دبیر کل کنگره جهانی یهود روز پنج شنبه یک مسابقه در لندن برگزار خواهد کرد تا ایده های جدید و پیشنهادهای دانشجویان دانشگاه برای ترویج تصویر موجه از اسرائیل و نشان دادن همبستگی با آن را برگزار نماید. تعدادی از دانشجویان از میان ده ها دانشجو که برای ایده های خود انتخاب شده اند، در قبال ارزیابی هیئت داوری، فکر برتر جایزه ای را به ارزش پنج هزار پوند دریافت می کند.

او در بخشی دیگر از مطلب خود اشاره کرد: که این مسابقه در هماهنگی با کمیته ی یهودیان بریتانیا برگزار شده و هدف آن ایجاد استراتژی جدید برای نفوذ به افکار عمومی جهان است و ارائه تصویری متفاوت از آنچه در حال حاضر از اسرائیل ارائه می شود را در برمی گیرد.

 این پروژه در سال 2015 در نیویورک در همکاری با کنسولگری اسرائیل آغاز شد و سپس به سایر ایالت های ایالات متحده و امروز در لندن گسترش یافته و انتظار می رود که در آینده به کشورهای دیگر نیز برسد.

در این روند علیرغم جدی بودن نگرش منفی نسبت به اسرائیل در دانشگاه ها و موسسات علمی در سراسر جهان امروز دانشجویان مشمول طرح ایده ها و پیشنهادهای خود را برای بازاریابی تصویری مناسب از اسرائیل برای کار و زندگی، تحصیلی و ماهیت چالش هایی که در چارچوب دانشجویی با ان روبرو می شوند، ارائه دهند.

در زمینه ی مرتبط آریل کوهن روزنامه نگار روزنامه میکور ریچون روزنامه اسرائیلی گفت : اتحادیه اروپا و اسرائیل پس از تلاش های اتحادیه برای احیای تحریم کالاهای تولید شده توسط شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری وارد یک بحران دیپلماتیک جدید شده اند.

در پایان باید خاطر نشان کرد: اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است با ارائه ی پیش نویسی قطعنامه ی به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برای اجرای قطعنامه 2334 علیه شهرک سازی ها توسط سازمان بین المللی در پایان دوران باراک اوباما رئیس جمهور سابق ایالات متحده گرفته شده  که در حال حاضر که تل آویو در تلاش است تا تلاش بیشتر   اثرات این تصمیم را خنثی کند.

 یک منبع اسرائیلی سیاسی دیگر توضیح داد: این رویکرد اروپایی لیست سیاه شرکت های فعال در شهرک های اسرائیلی را روی میز حقوق بشری با یک وضعیت جدید قرار می دهد اما خطر متوجه اسرائیل در این است که این تصمیم ممکن است به رای جدی بر اساس فصل هفتم ضد اسرائیل منجر شود که باید با همکاری دوستان خود از کشورهای اروپای شرقی تصمیم بگیریم که میزان شدت لهجه ی آن پیش نویس کمتر از حد متعارف باشد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه