کد خبر : 70321تاریخ ثبت : 1396/1/7 15:45:23
 در خصوص آسیب فرهنگی، اجتماعی مشروحه زیر در کنگان چه تدابیری اندیشیده شده است؟ سوالی از استاندار بوشهر

در خصوص آسیب فرهنگی، اجتماعی مشروحه زیر در کنگان چه تدابیری اندیشیده شده است؟

نامه یک شهروند کنگانی به استاندار بوشهر در خصوص آسیب فرهنگی، اجتماعی مشروحه زیر در کنگان چه تدابیری اندیشیده شده است به شرح زیر است.

به گزارش کوگانا نامه یک شهروند کنگانی به استاندار بوشهر در خصوص آسیب فرهنگی، اجتماعی مشروحه زیر در کنگان چه تدابیری اندیشیده شده است به شرح زیر است.

با سلام و دعای خیر:
 
از مهمترین اموری که باید در اولویت برای هر شهروند به دلیل  اهمیت زیاد آن باید در تمام سطوح قرار گیرد آگاهی است و مبالغه نیست اگر بگوییم آن مهمترین موضوع در در همه ی مفاهیم فعال زندگی روز مره است اکنون بیش از پیش مفهوم جمع آوری اطلاعات و داده های مورد نیاز به معنای تعامل کامل بین انسان و همه ی شرایط پیرامونی و محیطی اوست که او در تماس و یا ترکیب در آن همراه با واکنش های متقابل تنها راه برای روند توسعه رشد به آن داده ها رجوع کرده است و افق های گسترده در پنهای بزرگتر از وضعیت تفکر موجود و در نتیجه برای تغییر و بهبود مسیر زندگی خود و برطرف ساختن موانع و حداقل رساندن آسیب ها در چرخه ی دوطرفه ی جامعه غیر همسو از جهت فرهنگی واجتماعی با بافت های متضاد تحمیلی به این مهم می پیوندد.

 از این رو می توان عنوان جامعه آگاه به عنوان یک گروه از مردم دانست که با یکدیگر به منظور هم افزائی و بهره گیری از میزان شناخت و دانش مورد نیاز در ارتباط با یکدیگر بهره مند می شوند تعریف شده است به طوری که این افراد با ایجاد یک همگرایی در منافع که به طور قابل توجهی با افزایش علاقه از طریق بحث سازنده و هدفمند می توانند مهارت های مورد نیاز خود را به دست آورند را در برمی گیرد. هدف بحث این است که با هدف افزایش اگاهی طرفین و به شیوه ای یکپارچه به منظور تکمیل رویکرود های فعلی یکدیگر به تبادل نکته نظرات سریع سازنده بپردازیم.

توسعه  از به روز رسانی داده ها در پایگاه های اجتماعی بالنده و پویا برمی خیزد که خود منجر به گسترش و توسعه روند افزایش آگاهی در میان مردم می شود البته وقتی که آن تبدیل به اطلاعات و داده های ملموسی در دسترس همه بدانیم در حالی که برخی ممکن است فراموش کنند که آگاهی همان اطلاعات و دانش صرف نیست بلکه آگاهی روند سازنده بکارگیری آن سه ضلع باهم در چگونگی به دست آوردن رفاه نسبی و نه ته نشین شدن عناوین و موضوعات در جامعه ی داده پردازی بالا دستی و یا آرشیو رسانه ی باشد.

فرم اساس آگاهی زیر ساخت نگاهی روشنگرانه نسبت به فعالیت های انسانی متنوع مانند ابعاد فعالیت های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و تمام این فعالیت ها نشان دهنده می بایست مشمول نگاهی سالم و سازنده ی باشد که بر روی زندگی هر انسان در جامعه ی آگاه  اثر مثبت بگذارد به عنوان مثال اگر ما می خواهیم به تجزیه و تحلیل یک محصول فکری یا مادی بپردازیم گریزی نیست که در آغاز به کالای خاص مادی از نوع محصولات مدرن بپردازیم می بینیم که هزینه اجزای این قطعه قابل استفاده از مواد خام شاید از 10درصد تا 20 درصد کل قیمت آن کالا تجاوز نمی کند در حالی که بقیه مقدار بها هزینه شده برای پرداخت تجارب دانش، شناخت و آگاهی که به این دلیل این دستگاه بر عهده مصرف کننده گذاشته تعیین شده است و از این رو لازم است که بصورتی مشابه دیدگاه جامع در هر شهری بر تحلیل اجزای فرهنگی داشته باشیم و آشکار است که ترسیم چشم انداز روشن تنها از طریق آگاهی عملکردی دوطرفه می تواند در مسیر صحیح قرار گیرد.

اما پس از مقدمه

برنامه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کنگان به شدت تحت تاثیر صنعتی شدن بدون زیرساخت های لازم و بدتر از آن لحاظ نشدن پیوست فرهنگی و اجتماعی قرار دارد و در میان جایگاه تولید فکر مرتبط به شدت احساس می شود.

و در ادامه ی نوشتار به عنوان سایت سلامت نیوز و برخی سایت های دیگر به نقل از آقای گراوند می پردازم نسبت جنسیتی در ۹ استان بر هم خورده است استان هایی که تعداد زنان بیشتر از مردان است.

وی در ادامه می‌افزاید: ولی ریشه نبود تعادل جنسی در نبود تعادل منطقه‌ای است که باعث می‌شود برخی مناطق مهاجر بفرستند و برخی دیگر مهاجر پذیرند و مهاجرت‌ها در کشور ما همیشه متعادل نیست، تعادل جمعیت به هم می‌خورد. این نبود تعادل جمعیتی گاهی باعث می‌شود که جامعه دچار مشکلات متعدد اخلاقی، اجتماعی، روانی، فرهنگی و حتی جمعیتی شود. و سپس به آسیب های استان بوشهر و کنگان به عنوان صاحب بالاترین نرخ از این حیث اشاره می کنند.

و اینکه در توضیح این عنوان باید گفت: راه توسعه آگاهی در ریشه یابی مفهوم این اصطلاح حداقل دو جنبه وجود دارد اول طبیعی است، گروهی از افراد با منافع و منابع ، فکری، فرهنگی، علمی یا سیاسی و اجتماعی و اقتصادی متفاوت و متنوع به جوامع هدف مورد مطالعه تقسیم شده یا در آن ادغام شوند.

دوم اینکه این پروسه شامل بخش گسترده تر و عمیق تری است که حاصل تمرکز اصلی بسیاری از رساله های سیاسی و مطالعات تخصصی اجتماعی  برای کاهش و تقلیل آسیب های ناشی پس از ارسال یک پیام با یک موضوع خاص چه میزان کارکرد موفق داشته است؟و خروجی آن کدام است؟

و فعلاً که مسیر برای غلبه بر محدودیت اصلی در این مطالعه تا حدی مهیا شده و آثار زیان بار غفلت از آن تا حجم زیادی زندگی بومیان را با مصائب فزاینده روبرکرده است و این اصطلاح به ویژگی اصلی ساختار جمعیتی در یک دوره تاریخی مهم در شرایط فعلی کنگان و استان بوشهر تبدیل گردیده است و آقای گراوند با علم و آگاهی بر این موضوع سکان استانداری بوشهر را حدوداً 6 ماه پیش این مسئولیت مهم و را به عهده گرفته اند و این مشکل خطیر بهم خورد نسبت جمعیتی به ویژه در این شهرستان در حوزه کاریشان قرار دارد اکنون این پرسش جدی تر از همیشه مطرح می شود که ایشان برای حداقل رساندن این معضل و تبعات آن در کنگان چه برنامه ی در دستور کار داشته و چه اقداماتی نموده اند ؟  

با تشکر و تجدید احترام

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه