کد خبر : 70234تاریخ ثبت : 1396/12/27 14:45:07
کارگروه رفع موانع تولید در کنگان در سال آینده تشکیل خواهد شد فرماندار کنگان:

کارگروه رفع موانع تولید در کنگان در سال آینده تشکیل خواهد شد

دهمین و آخرین جلسه شورای اداری شهرستان کنگان در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد.

به گزارش کوگانافتح الله نوروزی در دهمین و آخرین جلسه شورای اداری شهرستان کنگان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال افزود: در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری و تحقق وعده های دولت ، در سال آینده علاوه بر تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال، کمیته جذب سرمایه گذار در این شهرستان فعال خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرستان کنگان با دارا بودن پتانسیل های متعدد در حوزه صنایع عظیم نفت و گاز ، دریا و گردشگری و صنایع پایین دستی مکانی مستعد برای سرمایه گذاری است.
رییس کمیسیون کارگری شهرستان کنگان در ادامه با تاکید بر رفع موانع اشتغال و لزوم پایبندی شرکت های مستقر در منطقه به جذب نیروهای بومی بویژه در شرکت های بهره بردار به موضوع پرداخت معوقات کارگری اشاره و عنوان نمود: با پیگیری های صورت گرفته و تلاش همگانی بخش عمده ای از مطالبات کارگری پرداخت شده است.

فرماندار کنگان به اقدامات انجام گرفته در حوزه تسهیلات سفرهای نوروزی اشاره و گفت: امسال اقدامات مهمی در ستاد تسهیلات سفر در شهرستان انجام و پیش بینی می شود حجم سفرهای نوروزی به شهرستان و ماندگاری مسافران در این خطه بیشتر از سال های گذشته شود.

نوروزی در فراز دیگر به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در سال 96 اشاره و اظهار داشت: حل مشکلات معیشتی مردم و اشتغال ، پرهیز از تجمل گرایی و اشرافی گری ، اجتناب از سیاه نمایی ، تاکید بر امیدآفرینی در مردم ، دشمن شناسی ، ایستادگی در برابر طرح خرد کردن اراده مردم و کار جهادی و انقلابی مهمترین کلید واژه های معظم له در سال جاری بود که بایستی نصب العین همگان قرار گیرد.

وی به موفقیت های دولت در سال های اخیر بویژه در حوزه سیاست خارجی و دیپلماتیک و حل مشکلات اقتصادی اشاره و افزود: دولت تدبیر و امید با تکیه بر عقلانیت و کار جهادی و انقلابی موفقیت های زیادی را بدست آورده که این مهم حاصل حمایت های رهبری و مردم بوده است.

رییس شورای اداری در پایان با تاکید بر ضرورت رعایت شئون دینی در ایام نوروز، تدوین برنامه های ادارات در سال 97 ، ارتباط مستمر با اصحاب رسانه و تقویت روابط عمومی ها ، برنامه ریزی برای هفته دولت از الان ، استفاده از جوانان و بانوان در ادارات بر ضرورت ارتباط مستمر با مردم ، برخورد مناسب و پاسخگویی به ارباب رجوع تاکید کرد.

 امام جمعه کنگان نیز گفت: مسئولان کشوری و استانی مشکل ته لنجی را برای همیشه حل کنند.


حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی افزود:مسئله ته لنجی باید ساماندهی شود و اینگونه نباشد که پایان فروردین 97 مجددا اول مصیبت و عزای چندین هزار مرزنشینی باشد که ارتزاق شان از این طریق است.

وی تاکید کرد: زیبنده نیست این زخم پیوسته موجب نگرانی و تشویش افکار مردم شود.

امام جمعه با تاکید بر ضرورت پرداخت معوقات کارگری و پیمانکاران گفت: زیبنده نیست صنعت پیمانکاران بومی را تحت فشار قرار دهد و ضمن عدم پرداخت مطالبات شان از واگذاری کارها به آنان امتناع ورزند.

محمودی در پایان بر لزوم رعایت حرمت شهادت امام هادی (ع) و برگزاری برنامه در تراز حکومت دینی در نوروز و ضرورت بازخوانی فرمایشات ، نصایح و دستورات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد.

شهردار کنگان ، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری ، رئیس اداره منابع طبیعی، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثار گران و فرمانده انتظامی کنگان به گزارشی عملکرد حوزه کاری خود به جلسه ارائه دادند.


اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه