کد خبر : 70214تاریخ ثبت : 1396/12/24 09:18:25

توجه به محلات تنگک از اولویت استانداری در سال ۹۷/ استانداری نسبت به مراحل قانونی بخش شدن چغادک اقدام نکرده است

استاندار بوشهر گفت: سال آینده توجه ویژه و خاصی در حوزه عمرانی به پارک لیان خواهد شد و محلات تنگک به دلیل اینکه چهره شهر بوشهر هستند باید اقدامات قابل‌توجهی در حوزه زیرساختی و عمرانی در آن‌ها صورت گیرد که از اولویت‌ها است.

به گزارش کوگانا

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های عمرانی، گفت: در حوزه عمرانی جهت‌گیری تکمیل پروژه‌های گذشته داریم و اینکه پروژه‌ای را افتتاح و نسبت به پروژه‌های دیگر بی‌توجه باشیم یک آسیب در حوزه مدیریتی است.

گراوند با توجه به اینکه 60درصد پروژه‌های استان بوشهر نیمه‌تمام هستند، اظهار کرد: برنامه 5 ساله برای تکمیل پروژه‌های عمرانی داریم و پروژه دانشکده پزشکی که از سالهای گذشته روند اجرایی آن متوقف‌شده بود با پیگیری‌ها تا دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار بوشهر بابیان اینکه استان بوشهر به خط ریلی متصل خواهد شد، افزود: گره پروژه ریلی استان بوشهر بازشده است و سهم 15 درصد مشارکت را از صندوق توسعه ملی تأمین خواهد شد و از ابتدای سال 97 عملیات اجرایی آن انجام می‌شود.

رئیس شورای تأمین استان بیان کرد:  سال آینده توجه ویژه و خاصی در حوزه عمرانی به پارک لیان خواهد شد و محلات تنگک به دلیل اینکه چهره شهر بوشهر هستند باید اقدامات قابل‌توجهی در حوزه زیرساختی و عمرانی در آن‌ها صورت گیرد که از اولویت‌ها است.

وی ادامه داد: توسعه عمرانی در همه شهرستان‌ها و بخش‌های استان بوشهر از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد و طرح‌های فعال، نیمه فعال و راکد موردبررسی قرار می‌گیرد و با برگزاری کمیته رفع موانع تولید اقدامات اجرایی انجام می‌شود.

گراوند تصریح کرد: در استان بوشهر 51 مدیر میانه و پایه است که 21 مدیر در طی این مدت تغییر داده‌ام و در انتصابات شاخصه‌های کارآمدی، سلامت اخلاقی، مردم‌داری و جذب اعتبارات ملی بوده است.

استاندار بوشهر ابراز کرد: در حوزه تقسیمات کشوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اقداماتی برای بخش شدن چغادک انجام داده است اما استانداری بوشهر جهت پیگیری پرونده تشکیل نداده است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار سپاس در خصوص متوقف شدن پروژه‌های شهرداری، گفت: شهرداری بندر بوشهر سرپرست دارد و همه اختیارات شهردار دارد و استانداری هیچ نقشی در انتصاب شهردار نداشته است.

گراند با اشاره به حاشیه شهردار سابق در خصوص ایثارگری و عزل، افزود: موضوع ایثارگری مدیران بازنشسته از طرف مجلس شورای اسلامی مطرح‌شده است و در فرآیند عزل و نصب شهردار هیچ نقشی نداشته‌ایم.

استاندار بوشهر عنوان کرد: در راستای رفع مشکل کم‌آبی سد دالکی و ایجاد سیستم‌های آبشرین کن در حال اجرا است و سد خائیز بعد از تائیدِ زیست‌محیطی اجرا می‌شود و از شبانکاره 50 هزار مترمکعب در فصل گرما وارد شبکه آب‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه