کد خبر : 70079تاریخ ثبت : 1396/12/21 10:09:54

تشدید تلاش‌ها برای ایران‌هراسی/ غافل نشوید!

«برنامه هسته ای کره شمالی، به دلایل روشنی، تیتر رسانه ها را به خود اختصاص داده اما نباید از خطر روزافزونی که توسط برنامه موشک های بالستیک ایران تحمیل می شود، غافل شد».

به گزارش کوگانا

در هفته‌های اخیر تلاش رسانه های غربی برای دامن زدن به ایران‌هراسی شدت گرفته و در گزارش های متعددی به این موضوع می پردازند.

 

به نظر می رسد دستیابی جبهه مقاومت به موفقیت های بزرگ در منطقه غرب آسیا، موجب اتخاذ چنین رویکرد رسانه ای بوده است.

 

در همین راستا روزنامه نیویورک پست در یادداشتی زیر عنوان "تهدید ایران همچنان درحال افزایش یافتن است" نوشت: برنامه هسته ای کره شمالی، به دلایل روشنی، تیتر رسانه ها را به خود اختصاص داده اما نباید از خطر روزافزونی که توسط برنامه موشک های بالستیک ایران تحمیل می شود، غافل شد.

 

نیویورک پست با اشاره به حوادثی در سوریه که با انهدام جنگنده F16 اسرائیلی خاتمه یافت می نویسد: تعدادی از رویدادهای مهم هفته گذشته [میلادی] به تنهایی برای برجسته ساختن تهدیدی که ثبات جهانی را به مخاطره می اندازد کافی است؛ تهدیدی که از سوی گسترش موشک های ایران تحمیل می شود و آشکارا توسط توافق هسته ای اوباما نادیده گرفته شده است.

 

به نوشته این روزنامه آمریکایی، آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون در گزارش مکتوب خود به کمیته تسلیحاتی سنا اظهار داشت که ایران با موفقیت سیستم ضدهوایی روسیه را مستقر ساخته است که نشان دهنده یک "ارتقای نسلی" در قابلیت های موشکی این کشور است.

 

طبق این گزارش، اکنون ایران، انعطاف پذیری موشک های سیار، استراتژیک و دوربرد زمین به هوا را در اختیار دارد. یک دهه پیش، فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفته بود، رسیدن ایران به چنین قابلیتی، "یک جهش کوانتومی" در توانایی این کشور برای دفاع دربرابر حملات هوایی خواهد بود.

 

این روزنامه آمریکایی همچنین بدون ارائه هیچ سند معتبری، ایران را به آزمایش موشک هایی با کلاهک های شیمیایی در سوریه متهم کرده است.

 

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: دولت ترامپ، "محدودسازی برنامه موشک های بالستیک ایران" را لازمه کلیدی ادامه یافتن توافق هسته ای قرار داده است اما تهران همچنان جسورانه با این درخواست مخالفت می کند حتی اگر با تحریم مواجه شود.

 

گفتنی است، "غرب آسیا" به ایران و دیگر کشورهای منطقه تعلق دارد و همانگونه که رهبر انقلاب هم تاکید فرمودند، ایران برای حضور در این منطقه با همسایگانش مذاکره می کند و نیازی به اجازه گرفتن از غربی ها ندارد. اما غربی ها با دامن زدن به "ایران هراسی" و فضاسازی رسانه ای علیه کشورمان تلاش دارند حضور غیرمشروع خود در منطقه را توجیه کنند.

 

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه