کد خبر : 70020تاریخ ثبت : 1396/12/20 15:19:34

بیش از یک‌هزار زایمان طبیعی در بیمارستان توحید انجام شد

رئیس بیمارستان توحید جم گفت: تعداد زایمان های بیمارستان از ابتدای امسال تا دهه اول اسفند ، یک‌هزار و 428 زایمان بوده که این تعداد زایمان در میان بیمارستان های کشور و بیمارستان‌های زیرمجموعه وزات نفت قابل توجه است .

به گزارش کوگانا

فرهاد باقری امشب در نشست با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرستان جم و مدیر شبکه بهداشت و درمان  اظهار داشت: ظرفیت و چارت سازمان بیمارستان در زمان احداث برای خدمات‌دهی به جمعیت 10 تا 12 هزار نفری در نظر گرفته شده بود که این چارت با توجه به افزایش چند برابری جمعیت شهرستان، از سال 75 تاکنون تغییر نیافته است.

وی با اشاره به حجم بالای مراجعین به این بیمارستان، افزود: در سال 95 تعداد مراجعین به پلی‌کلینیک تخصصی جم 224 هزار نفر بوده که روزانه به طور میانگین 605 نفر بیمار را شامل می‌شود.

رئیس بیمارستان توحید جم تعداد زایمان های بیمارستان از ابتدای امسال تا دهه اول اسفند را یک‌هزار و 428 زایمان اعلام کرد و گفت: این تعداد زایمان در میان بیمارستان های کشور و بیمارستان‌های زیرمجموعه وزات نفت قابل توجه است .

باقری اضافه کرد: حجم بالای مراجعین در بخش زایمان یقینا بر کیفیت ارائه خدمات‌دهی در این بخش تاثیرگذار خواهد بود.

 وی تربیت و تامین نیروهای مامایی از افراد بومی شهرستان را راهکاری موثر در بهبود خدمات بخش زایمان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تعامل خوب شبکه بهداشت و بیمارستان در سال‌های آتی، شاهد پرورش نیروهای خوب بومی در این بخش باشیم.

رئیس بیمارستان توحید جم بهبود شرایط و توسعه فیزیکی بخش زایمان را از دیگر برنامه‌های این بیمارستان عنوان کرد و بیان داشت: در سال 97 کار اجرایی توسعه و تجهیز بخش زایمان انجام خواهد شد و برای رفاه حال بیشتر خانم‌های باردار، دو پزشک متخصص نیز به بخش سونوگرافی اضافه خواهد شد.

وی خدمات‌دهی در بخش های تخصصی بیمارستان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: بیمارستان متناسب با مراجعین، متخصصان خود را تنظیم خواهد کرد.

باقری برخی صحبت را در خصوص نگاه تبعیض‌آمیز بیمارستان در راستای خدمات‌دهی به نیروهای شرکتی و مردم شهرستان را  مردود دانست و تاکید کرد: هرگز بین نیروهای شرکتی و مردم خوب شهرستان تفاوتی قائل نیستیم و این موضوع را بارها به پرسنل و کادر درمانی یادآور شده‌ایم و شهروندان هر جا خلاف این رویکرد را مشاهده نمایند می‌توانند موضوع  به مجموعه مدیریتی بیمارستان انعکاس داده و مطمئن باشند مورد پیگیری جدی قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه