کد خبر : 69979تاریخ ثبت : 1396/12/17 08:37:01

فرآیند بازرسی در استاندارد استان الکترونیکی می‌شود

مدیرکل استاندارد استان بوشهربا اشاره به لزوم الکترونیکی کردن فرآیند بازرسی در مبدأ به منظور کنترل بیشتر بر روی شرکت‌های بازرسی گفت:درخواست مواد اولیه کارخانه‌ها از سوی تولید کننده باید الکترونیکی شود.

به گزارش کوگانا

محمد رحیم‌ بهره‌مند در نشست مرکز فناوری اطلاعات سازمان ملی استاندارد در بوشهر نقش مهم توجه به استاندارد در توسعه و پیشرفت را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: رعایت استاندارد در بخش‌های گوناگون زمینه پیشرفت و توسعه جامعه را فراهم می‌کند که این مهم مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با اشاره به لزوم الکترونیکی کردن فرآیند بازرسی در مبدأ به منظور کنترل بیشتر بر روی شرکت‌های بازرسی تصریح کرد: درخواست مواد اولیه کارخانه‌ها از سوی تولید کننده باید الکترونیکی شود و تقسیم تصادفی نمونه‌های وارداتی توسط نرم افزار و ارجاع آن به آزمایشگاه‌های تأیید صلاحیت در دستور کار قرار گیرد.

بهره مند افزود: پیگیری در زمینه عدم اظهار مجدد کالای مردودی توسط گمرک در مناطق ویژه اقتصادی توسط سازمان ملی استاندارد نیز از جمله دیگر موارد قابل بررسی است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست با اشاره به سیاست گذاری سازمان مبنی بر یکپارچه سازی کامل سامانه‌های پشتیبان فرآیندها و فعالیت‌های سازمان در حوزه‌های اصلی از جمله ارزیابی انطباق، اوزان، تأیید صلاحیت و استانداردسازی، گفت: تاکنون موفق شده‌ایم یکپارچه سازی عمودی را محقق کنیم که  ایجاد سامانه COC، سینا، مدیریت بازرسی آسانسور و دیگر عرصه‌ها  در این راستا است.

مصطفی رامندی بیان کرد: اکنون با اجرایی شدن طرح «یک سازمان، یک سامانه» نسبت به یکپارچه سازی افقی نیز اقدام شده و پنجره واحد استاندارد برای تعامل همه ذینفعان استاندارد ایجاد می‌شود/تسنیم

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه