کد خبر : 69978تاریخ ثبت : 1396/12/17 08:36:16

جشنواره سفره ایرانی منطقه ۸ گردشگری در بوشهر برگزار شد

توانمندی فرهنگ گردشگری منطقه ۸ گردشگری در جشنواره منطقه‌ای سفره ایرانی در بوشهر ارائه شد

به گزارش کوگانا

جشنواره منطقه‌ای سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری منطقه 8 کشور عصر امروز در بوشهر برگزار شد.    

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در آغاز برگزاری جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگریبا بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی در عرصه گردشگری برخوردار است اظهار داشت:زیرساخت‌های گردشگری در این استان برای سرمایه‌گذاری با ارائه تسهیلات مورد نیاز فراهم شده است.

نجمه پورمقدم  با اشاره به اینکه استان ساحلی بوشهر در عرصه‌های مختلف زمینه سرمایه‌گذاری دارد افزود: طولانی‌ترین ساحل در خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد که این خود ظرفیت مهمی در عرصه گردشگری است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر از دیگر قابلیت مهم گردشگری این استان در عرصه بوم گردی روستایی دانست و افزود: روستاهای هدف گردشگری استان بوشهر از زیرساخت مهمی در عرصه گردشگری برخوردار هستند که برای ایام تعطیلات نوروزی این روستاها برای مسافران نوروزی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به برپایی جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در بوشهر بیان کرد:در این جشنواره فرهنگی استانهای بوشهر، هرمزگان و خوزستان به‌عنوان استان‌های منطقه هشتم گردشگری شرکت دارند.

پورمقدم با اشاره به اینکه در این جشنواره توانمندی گردشگری در عرصه هنری و فرهنگی ارائه می‌شود تصریح کرد:در جشنواره 2 روزه سفره ایرانی فرهنگ گردشگری  غذاهای سنتی، آئین‌ها و موسیقی سنتی و محصولات صنایع دستی هر منطقه ارائه می‌شود. 

وی با اشاره به معرفی توانمندی گردشگری هر منطقه تصریح کرد: تلاش می‌شود در این جشنواره فرهنگ، ظرفیت‌های گردشگری و آئین‌های سنتی هر منطقه معرفی شود. 

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از معرفی استان‌های برتر در هر رشته خبر دادو بیانکرد: توانمندی و قابلیت شرکت کنندگان در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری از سوی داوران بین المللی بررسی و  استانهای اول تا سوم معرفی میشوند./تسنیم

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه