کد خبر : 69931تاریخ ثبت : 1396/12/16 10:11:14
۱۳ هکتار درختکاری در شهر بنک اجرا شده است رئیس اداره منابع طبیعی کنگان:

۱۳ هکتار درختکاری در شهر بنک اجرا شده است

رئیس اداره منابع طبیعی کنگان گفت: در سال جاری و ۱۳ هکتار جنگلکاری در بوستان های شهر بنک این شهرستان با اعتبار یک میلیارد ریال انجام شد.

به گزارش کوگانا علیرضا منصوری در نشست با خبرنگاران کنگان افزود: در این مدت بهبود، اصلاح و قرق مراتع و جمع آوری بذر درسطح ۱۷۵۰ هکتار از مراتع روستاهای کنگان با اعتبار۲۰۰ میلیون ریال به اجرا درآمد.

منصوری اضافه کرد: در زمینه حفاظت از منابع طبیعی این شهرستان هشت پرونده برای ۱۰ هکتار زمین تشکیل و به مقام های قضایی تحویل شد.

وی افزود: ۱۵۰۴ شماره یگان حفاظت از منابع طبیعی شهرستان به عنوان ضابط قضایی آمادگی دریافت نظرات و مسائل مردم مربوط به تخریب و تصرفات اراضی ملی را دارد.

همچنین رییس منابع طبیعی کنگان اظهار داشت: منطقه ویژه پارس از مجموعه ۳۰ هزار هکتار اراضی خود در شهرستان کنگان و عسلویه را باید طبق قانون ۲۵ درصد آن را فضای سبز ایجاد کند.

منصوری گفت: سمن های مردم نهاد نیز عملکرد صنایع در خصوص قانون ۲۵ درصد فضای سبز و کمربند سبز شرکت ها را پیگیری و رصد کنند.

منصوری اظهار داشت : ۵ هزار نهال تولید و در هفته منابع طبیعی در کنگان در بین مردم در جایگاه نماز جمعه اهل تسنن و شیعه توزیع می‌شود .

وی افزود در مراسم روز درخت کاری امروز سه شنبه که به همت شهرداری و شورای اسلامی کنگان با مشارکت منابع طبیعی برگزار شد ، ۲۰۰ اصله نهال زینتی و گلهای زیبا در سطح محله مسکن مهر کنگان توسط مردم و مسئولان کاشته و یا به مردم محله هدیه شد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه