کد خبر : 69891تاریخ ثبت : 1396/12/12 13:36:27
شهر کوچک کنگان، معضلات کلان شهرها را تجربه می کند

شهر کوچک کنگان، معضلات کلان شهرها را تجربه می کند

چقدر انتظار طاقت فرساست گریزی نیست باید منتظر بمانیم و امیدوار باشیم گرچه زمان ازدست دادن سودی ندارد نه به نفع جامعه و نه بسود شخص ما است زیرا نتیجه غفلت از زمان و نادیده گرفتن فرصت ها به از دست رفتن بسیاری از مزایا و امتیازات شهرستانی با ظرفیت عظیمی بنام کنگان قلم خورده است.

به گزارش کوگانا،به نظر می رسد که شهر کنگان در مقیاس سرانه جمعیتی و وسعیت محیطی و فیزیکی در واحد نسبت میانگین استانداردهای موجود درجهاتی از نظر  آلودگی هوا ودفع زباله های صنعتی،گره ترافیکی در برخی از ساعات شبانه روز، گرانی افسارگسیخته و برخی قضایای آسیب های اجتماعی و در مقابل همه ی این ها و برخوردار از منابع چشمگیر تامین درآمد درسطح ملی با برخی از کلان شهر های ایران برابری می کند؟

 چقدر انتظار طاقت فرساست گریزی نیست باید منتظر بمانیم و امیدوار باشیم گرچه زمان ازدست دادن سودی ندارد نه به نفع جامعه و نه بسود شخص ما است زیرا نتیجه غفلت از زمان و نادیده گرفتن فرصت ها به از دست رفتن بسیاری از مزایا و امتیازات شهرستانی با ظرفیت عظیمی بنام کنگان قلم خورده است. اما همچنین که زمان به پیش می رود و با هر گامی که به جلو برمی داریم با موانع جدید مواجه می شویم.

هر چه بیشتر چاره کار و راه حل می جوییم و هر چه افراد بیشتری را امتحان می کنیم با احتمال شکست و عدم موفقیت بیشتری را حس و لمس می کنیم. ممکن است در ابتدای راه با مشکلات مواجه بودیم که اغلب از وجود آن رنج می بردیم. اما لحظات سخت تری را تجربه کردیم که اراده ما را هم تا حدی گسترده برای خواستن تحت شعاع قرار داده است برای غلبه بر زخم ها و بهبود اعتماد به نفس مان در حرکت رو به جلو  باید چه ابزاری را می توان آزمایش کرد و بکار گرفت؟

همانطور که شنیده اید سه محور  اساسی مبنای توسعه هر جامعه است

1-آموزش و پژوهش در تمام سطوح

2- بهداشت و درمان 

3- سرانه ی درآمد افراد

 آنچه اغلب در این راستا به عنوان بیلان کار و ادای مسولیت گفته می شود زیرگروه این مجموعه است و پایداری هر کدام شمول شرایط حال حاضر و آینده است.

بیاییم فرض کنیم که در هرکدام از این سه شاخص در نقطه ی زمانی هر فصل کاری از کجا شروع کرده ایم کدام عدد آمار و ارقام ریز بنای کار مابوده ودر وضعیت فعلی کجای ماجرا هستیم و برای آینده این شهر صنعت زده چه  چشم اندازی ترسیم کرده ایم؟

 فرقی نمی کند که کی مسئول بود وچه کسی مسئولیت را اکنون به عهده دارد و درقالبی فانتزی چه کسی مسئولیت را در آینده به عهده خواهد داشت آنچه مهم است اینکه در این مسیر، کدام روش شناسی بر فضای توسعه ی شهر حاکم بوده و چه میزان روحیه توسعه گرا داشته ایم و با چه مقدار شهامت خطا و نارسابی احتمالی را مسئولانه بپذیریم و این روند را فرهنگ غالب  دو سویه ی پرسش و پاسخ مسئول وشهروند مطالبه گر قرار داده ایم.

  گفته می شود که  فردی با قیافه آراسته و مرتب و عینکی گران قیمت در قطار درون شهری ایستاده بود، یک شهروند از او خواسته بود نامه ای برایش بخواند او گفت: من خواندن را نمی دانم، شهروند به او نگاهی کرد و گفت: تو این عینک  چند صد هزار تومانی رابر روی چشم گذاشته ی و نمی توانی بخوانی؟ مخاطب عینک خود را از چشم برداشت و بر روی  چشم سوال کننده گذاشت و به او گفت: حالا بخوان
به منظور دستیابی به موفقیت در زندگی مان و در نتیجه دستیابی به رشد خودمان باید با ناامیدی و ناکامی هایمان در زندگی مقابله شویم و از هر نقطه ی که ناکامی و هر شکستی که پیش آمده درس و عبرت بگیریم.

هر حکیمی اشتباه می کند و هر اشتباهی تا میزان زیادی قابل جبران است مگر اصرار بر اشتباه که همواره نتیجه اش شکست است و دور شدن از موفقیت نمی دانم چگونه این احساس به من دست داد ولی گویا چندسالی است صدای کلنگ زنی پروژه های بزرگ را مانند اوائل دهه ی گذشته تا نیمه ی اول آن نمی شنویم . ولی مطمئنم که که کلنگ ها زنگ نخورده اند و قیچی های افتتاح پروژه های جلو برنده زیر ساختی زنگ نخورده اند و شاید بودجه ها و اعتباراتی در حد شعار و تیراژ رسانه ها به سمت این شهرستان اطلاع رسانی می شود چندان جدی نیست و یا در عالم بی خبری برگشت می خورد و از آن اثری نیست و با این اوصاف همراهی با تیشه ی فرهاد زبان حال ماست امشب صدای تیشه از بیستون نیامد شاید به خواب شیرین فرهاد رفته باشد.

نتیجه گیری با یک مثال اما برای ما حرکت رو به جلو و کسب موفقیت مستلزم آن است که پشتکار به خرج دهیم نمونه اینکه در مورد ریشه نام کلن بوترول قرص وشربتی که  استعمال پزشکی دارد و در بیشتر نقاط دنیا به منظور مداوای آسم و برونشیت استفاده می شود و از طرفی یک داروی نیروزای جدید و محبوب برای تقویت ورزشکاران در مسابقات ورزشی به حساب می آید نکته ی آموزنده وجود دارد

معمولاً در کنار نام داروی کلن عدد 4711  بچشم می خورد، که با بررسی آن متوجه می شویم که آن دارو در شهر  کلن  آلمان سال 1792 تولید شده است و این عدد نشان دهنده این است که برای ساخت این دارو 4711 بار تلاش و آزمایش شده تا نتیجه ی دلخواه بدست آمده است.

 این اراده است که بر ضعف و ناتوانی، غلبه می کند و چالش های پیش روی انسان و مشکلات همیشگی او را حل می کند و او را قادر می سازد تا به اهداف و آرمان هایش برسد بازهم تلاش باید کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه