کد خبر : 69805تاریخ ثبت : 1396/12/8 13:08:34
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان کنگان برگزار شد + تصویر

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان کنگان برگزار شد + تصویر

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان کنگان در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد

به گزارش کوگانافرماندار کنگان با بیان اینکه در وقوع بحران های طبیعی باید زمان طلایی یعنی اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن مدنظر قرار گیرد اظهار داشت: مهمترین نکته ای که باید در این خصوص مد نظر قرار گیرد،تأمین امکانات مورد نیاز تشکیل ستاد فرعی در اداره مربوطه و شناسائی نقاط حادثه خیز می باشد که در زمان وقوع بحران بتوان با آمادگی کامل در برابر بحران مدیریت کرد.

فتح الله نوروزی  با اشاره به اعلام مدیریت بحران استان بوشهر اظهار کرد: باران رحمت الهی است و ما شکر گذار خدایم، که این رحمت برای مردم به زحمت تبدیل نشود.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان کنگان گفت: همه مدیران از آمادگی،پیش بینی،مقابله و بازسازی در هنگام وقوع بحرانی موارد فوق را مد نظر قرار دهند.

نوروزی بیان داشت: تمامی دستگاه های خدماتی و اداری بخصوص تیم راهداری و حمل و نقل در محور حادثه خیز سیراف به جم در آماده باش کامل تا پایان بحران مستقر شوند.

نوروزی با تاکید به اداره شیلات و ادره بندر گفت: لنج ها و قایق ها بدون هماهنگی تردد نکنند، در اسکله با اعلام تند بادها و ساعقه ،نگهبان در لنج ها یکی از مصوبات اصلی می باشد که اداره بندر با اعلام به تعاونی لنج داران و صیادان که آمادگی کامل را برای جلوگیری از اتفاقات را داشته باشند و اطلاع رسانی دقیق انجام شود.

رئیس ستاد بحران شهرستان کنگان در ادامه به لزوم استفاده از ظرفیت های شهرستان کنگان گفت: هلال احمر،سایت 2 پارس کنگان،حمل و نقل جاده ای پلیس راه در همه شرایط باید در آماده باش کامل باشند.

فرماندار کنگان در این جلسه با اشاره به بحث ستاد بحران استان گفت: آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر همکاری،هماهنگی و همدلی داشته باشند.
وی افزود:برای مقابله با بحران باید مدیریت زمان پاسخ محور و مدیریت ریسک را سرلوحه کار خود قرار دهید تا در حوادث کمترین آسیب و خسارت را داشته باشیم.

 فتح الله نوروزی از بخشدار مرکزی کنگان خواستند نسبت به تشکیل ستاد بحران با دهیاران در روستاها اقدام و بر آمادگی کامل قرار داشته باشند.

وی همچنین از مدیران برق،آب،گاز و شیلات خواستند از تمام ظرفیت ها برای مقابله با اتفاقات احتمالی در کمترین زمان بتوان نسبت به رفع قطعی آب،برق و گاز از مبادی دیگری اقدام نمایند.

فرماندار کنگان در ادامه بر ضرورت پاک سازی مسیل ها و آبراها تأکید و نقاط حادثه خیز را شناسائی تا خدایی نخواسته شاهد حوادث ناگواری بر روی زندگی مردم نباشیم و با استفاده از امکانات و ظرفیت ها برای مقابله احتمالی در کمترین زمان ممکن مدیریت کنیم.

نوروزی اطلاع رسانی دقیق به دامداران انجام گردد که همچون سال آینده دچار خسارت نشوند.

شایان ذکر است اعضاء ستاد مدیریت بحران کنگان به ارائه گزارش در مورد وقوع بحران شهرستان پرداخته و پیشنهادات و نظرات و راهکارهای لازم مطرح نمودند و آمادگی خود و مجموعه اداری را اعلام کردند.
 
 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه