کد خبر : 69725تاریخ ثبت : 1396/11/1 12:29:33
توجه به شوراها ، توجه به مردم سالاری دینی است فرماندار کنگان:

توجه به شوراها ، توجه به مردم سالاری دینی است

در این نشست دیگر اعضای شورای اسلامی نیز به طرح و بیان مشکلات و مطالبات مردم در حوزه های مختلف پرداختند.

به گزارش کوگانافتح الله نوروزی در دیدار و نشست صمیمی با شهردار و شورای اسلامی شهر کنگان با تبیین جایگاه شوراهای اسلامی افزود: توجه به شوراها ، توجه و اهتمام به جمهوریت و احترام به تفکر جمعی است.

وی شوراها را بازویی پرتوان برای دولت دانست و عنوان نمود: شوراها بعنوان وکلای مردم بایستی ضمن انعکاس و پیگیری مطالبات مردم در چارچوب قانون ، یار و یاور دولت در جهت تحقق این مطالبات باشند.

فرماندار کنگان با تاکید بر خدمت گزاری صادقانه به مردم گفت: همه مسئولان بعنوان خدمتگزاران حکومت دینی و مردم بایستی خدمت صادقانه ، تلاش بی وقفه و همدلی و همگرایی را سرلوحه کار خود قرار داده و از این فرصت مغتنم الهی با کار جهادی و اقدام و عمل بهره ببرند.

وی تاکید کرد: در اولویت های کاری ، باید اصل و اساس ترجیح منافع عمومی بر غیر آن باشد.

نوروزی گریزی به مسائل شهرستان نیز زد و بیان کرد: پیگیری مسئله حل مشکل اسکله کنگان ، جذب سرمایه گذار و بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی و ورزش و هنر از اولویت های مهم کاری ام خواهد بود.

فرماندار کنگان با اشاره به هجوم خرده فرهنگ های مختلف در شهرستان کنگان بدلیل حضور صنعت گفت: تقویت مهارت های زندگی و مباحث خانواده ، شناسایی و رفع آسیب های اجتماعی و تقویت مبحث آموزش از برنامه های ضروری در شهرستان کنگان است که با جدیت دنبال خواهد شد.

وی در پایان با تسلیت حادثه دلخراش نفت کش سانچی اظهار نمود: این حادثه هولناک مصیبتی بزرگ برای خانواده ها و همه ملت ایران بود که امیدواریم با اتخاذ تدابیر مناسب شاهد چنین حوادثی نباشیم.

رییس شورای اسلامی کنگان نیز گفت: انتخاب شهردار توانمند و باتجربه در حوزه فنی و شهرسازی و معماری یکی از اقدامات شورای اسلامی شهر برای پیشبرد امور بر مبنای دانش روز بود.

نادر احمدی با اشاره به جایگاه شوراها در آموزه های دینی افزود: استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی در امور و توجه مسئولین به جایگاه شوراها تکریم مردم و احترام به رای ، نظر و انتخاب آنهاست.

وی اشتغال نیروهای بومی در صنعت و ادارات ، توسعه اسکله کنگان ، استفاده از نخبگان بومی در پست های مدیریتی ، حل مشکل فاضلاب شهری ، توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و کمک به اجرای پروژه های مهم در حوزه عمران شهری را از جمله خواسته های مهم مردم از دولتمردان ذکر کرد.

رییس شورای اسلامی شهر کنگان در بخش پایانی بر لزوم کمک به تامین اعتبار جهت تکمیل پروژه دهکده گردشگری ، جاده وفاق ، تکمیل پروژه های نیمه تمام ،  کمک به موسسه فرهنگی – اجتماعی شهرداری و ورزش شهرستان تاکید کرد.

شهردارکنگان نیز گفت: ابهام و اشکال در طرح تفصیلی شهر کنگان یک چالش بزرگ و جدی در شهر کنگان است.

رحیم جمالی افزود: در حال حاضر محدوده شهری کنگان 1200 هکتار است که این مسئله باعث ایجاد مشکلات متعددی برای شهرداری و شهروندان مخصوصا ساکنین برخی شهرک های جدید شده است.

وی عنوان نمود: تجدید نظر در طرح تفصیلی شهر کنگان می تواند به حل بخش قابل توجهی از مشکلات مردم و شهرداری کمک کند.

این مقام مسئول بودجه امسال شهرداری را 500 میلیارد ریال ذکر و با تاکید بر اینکه نیمی از این بودجه مربوط به اعتبارات داخلی است به موضوع پروژه های شهری اشاره و اظهار داشت: در دهه فجر و تا پایان سال جاری علاوه بر افتتاح یک زمین چمن مصنوعی و زیرسازی و آسفالت تعدادی از محله های شهر ، پیش بینی می شود بلوار بزرگ امام حسین (ع) نیز به بهره برداری برسد.

در این نشست دیگر اعضای شورای اسلامی نیز به طرح و بیان مشکلات و مطالبات مردم در حوزه های مختلف پرداختند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه