کد خبر : 69657تاریخ ثبت : 1396/10/16 10:53:20
ادامه ی ریاست ترامپ با تردید فراوانی روبروست + نمودار رسانه های آمریکا

ادامه ی ریاست ترامپ با تردید فراوانی روبروست + نمودار

دونالد ترامپ حتی درسال اول ریاست خود بر ایالات متحده آمریکا با هر سخنرانی و توئیت عجیب و غریبی که انجام می دهد هزینه های رسمی بیشتری بر کشورش تحمیل کرده است.

به گزارش کوگانادونالد ترامپ حتی درسال اول ریاست خود بر ایالات متحده آمریکا با هر سخنرانی و توئیت عجیب و غریبی که انجام می دهد هزینه های رسمی بیشتری بر کشورش تحمیل کرده و با این روش نه تنها افکار عمومی جهان بلکه شهروندان خود را شگفت زده می کند جنجالی جدید را در برابر جنجالی پایان نیافته به راه می اندازد . و در واقع با این روند فرشی که روی آن قرار گرفته را او خود از زیر پایش می کشد.

Trump Approval
با این اوصاف بسیاری از روزنامه های ایالات متحده و بین المللی می پرسند که آیا می توان ترامپ را از قدرت حذف کرده و از مقامش در ایالات متحده برکنار کرد در ابتدای ماه دسامبر جاری آل گرین نماینده حزب دموکرات از تگزاس خواستارسبلب اعتماد ریاست جمهوری از دونالد ترامپ همراه با درخواست مجموعه ای از اقدامات پارلمانی برای متقاعد کردن کنگره ایالات متحده برای رای گرفتن طرح پیشنهادی خود شد.

آل گرین و همفکرانش درایالات متحده معتقدند اظهارات نامتعارف ترامپ باعث تحقیر، شرمساری، تمسخر برای پست ریاست جمهوری آمریکا شده و همیچنین خشم و اختلاف میان اقشار مختلف مردم آمریکا را به نمایش گذاشته و او تخلفات عمده فراوانی را در کاخ سفید مرتکب شده است.

 بنابراین روند فعلی ثابت می کند که او نمی تواند رئیس جمهور بماند زیرا به اعتماد مردم آمریکا خیانت کرده و موجب آسیب جدی به مردم کشورش شده است.سیستم حکومت آمریکا  مکانیسم های خاصی برای اطمینان از اعضای تحقیقات کنگره در خصوص اثبات عدم کفایت رئیس جمهور در خود دارد و در گذشته چند درخواست برای رسیدن به یک رای گیری در کنگره ارائه شده است گر چه این فرایند معمولا طول می کشد و باید مراحل سختی را پشت سر بگذارد ولی مسیر خود را ادامه داده است.

برجسته ترین قربانیان این فرایند تحقیقاتی که رسوایی های بزرگی را نیز درپی داشته  در میان روسای جمهورسابق آمریکا بیل کلینتون سال 1998 و ریچارد نیکسون که این مورد با استعفای او به پایان رسید  علاوه بر این دو لیندون جانسون که به تصمیم مجلس سنا در دفتر ریاست باقی ماند و اکنون ترامپ نشان داده که می تواند در انتظار همین رویه باشد زیرا اولین اقدامات ترامپ برای قبضه کردن کاخ سفید ممکن است مساوی با به پایان دادن حضور او در عرصه سیاست منتهی شود.

در حال حاضر یکی از بزرگترین نگرانی مردم آمریکا این است که آیا مشاور کمیته حقوقی، رابرت مولر، به زودی شواهدی که از همدستی رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ با روسیه به عنوان یک نتیجه بد در انتخابات اخیر در آمریکا بدست آمده جهت پیگیری و اقدام ارائه خواهد کرد؟

اعترافات اخیر«مایکل فلین» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به ارتکاب جرم انتسابی امکان قرار گرفتن رئیس جمهور ایالات متحده در معرض خطر مطروحه برای رسیدگی جدی توسط کنگره یکی از دلایل پیش بینی این موضوع محسوب می شود.

«فلین» گناهکار شناخته شد زیرا گفته است که او اظهارات نادرست و قصد متقلبانه ی را با آگاهی قبلی سازمان سیا در مورد گفتگوهایی با دیپلماتهای روسی ارائه کرده بود. برهمین پایه انتظار برای نتیجه گیری نهایی کمیته تحقیق مولر پس از ارائه به کنگره ایالات متحده برای تصمیم گیری هر روز جدی تر می شود. 

ترامپ تهدیدی علیه دموکراسی بشمار آمده است. هزاران دلار برای تامین مالی کارهای اجرای دلخواه او از سوی دولت های خارجی در اختیار ترامپ قرار گرفته است. آل گرین تنها سیاستمداری نیست که طی ماه های اخیر خواستار تحقیق علیه ترامپ شده است سناتوردموکرات استیو کوهن نیز همراه با پنج عضو دیگر حزب دموکرات نیز استدلال می کنند دونالد ترامپ رئیس جمهوری است که باید او را به عنوان خطری علیه دموکراسی محسوب کرد.

کوهن گفت: زمان آن فرا رسیده است تا برای مردم آمریکا و این رئیس جمهور روشن کنیم که مجموعه اقداماتی که منجر به نقض قانون اساسی آمریکا شده است باید توسط تحقیقات متوقف شود. اتهامات مربوط به این تحقیقات شامل اتهام ترامپ برای جلوگیری از تحقق عدالت در تحقیقات مداوم در مورد دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده و همچنین کارشکنی در پرونده گرین و اتهامات مربوط به نقض قانون اساسی ایالات متحده با دریافت هزاران دلار از سوی دولت های خارجی در موسسات متعلق به ترامپ برای برگزاری کنفرانس و ترتیب ملاقات های خصوصی مطرح گردیده است.

جزئیات این اتهامات که از پرداخت های عربستان سعودی آغاز می شود بر اساس این گزارش 270 هزار به هتل های بین المللی ترامپ در واشنگتن دی سی و همچنین پرداخت کنسولگری کویت بین 40 هزارتا 60 هزار دلار در اختصاص این مبلغ به اماکن مورد بازدید دائمی متعلق ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده هزینه کرده است.

در این کیفر خواست از سوی آل گرین توهین به قضات فدرال در سخنرانی ترامپ و بکار بردن الفاظ نامناسب علیه دادگستری کشور است و تلاش او به منظور کاهش آزادی رسانه ها با افترای مداوم اخبار ساختگی و قرار دادن همه این رسانه ها در دایره مجرمیت برگزاری یک بررسی فوری بر اساس گزارش کنگره با کار ملی را در دستور کار قرار داده است.

حساب توئیتر ترامپ ادامه ی ریاست او را تهدید کرده است.

با وجود بهبود روشن در اقتصاد ایالات متحده از منظر اقتصاد دانان محافظه کار و افزایش شاخص های عمومی بازار سهام اما نرخ مخالفت شهروندان آمریكا با رییس جمهور دونالد ترامپ در مقایسه با سایر رؤسای جمهور پیشین به رکوردی قابل توجه طی یکسال دست یافته است.

ترامپ عنوان با از دست دادن حمایت بیش از نیمی از حامیان خود در ایالات متحده سال اول ریاست جمهوری به عنوان رئیس جمهور در افزایش نسبت مخالفانش تا 51 درصد از مردم آمریکا ( 28 ژانویه 2017 ) فقط چند روز قبل از شروع کار او در اواسط ماه دسامبر گذشته حامیان او 38 درصد در مقابل با 56.4 درصد مخالف برجسته شده است.

 

ترامپ در کاهش محبوبیت نسبت به رؤسای جمهور پیشین آمریکا به رکورد چشمگیری دست یافته است.

نظرسنجی ها در ایالات متحده تایید کرده اند که یکی از رایج ترین توافق های  موجود میان محافظه کاران و دموکرات ها در ایالات متحده این است که همه آنها از توئیت های ترامپ ناراضی هستند و تحلیل های مرتبط یک نتیجه کلی را مطرح می کند این که رئیس جمهور فعلی حتی با خودش نیز مشکل دارد و سخت علاقه مند به درگیری های شخصی با برخی از مشهورترین سیاستمداران، ورزشکاران و رسانه ها و همچنین بعضی از عاملان رسانه ای در ایالات متحده  و خارج از آن است و او بیش از هر چیز و توجه به عملکرد اصلی جایگاهش به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به خودبیش بینی بی پایه اهمیت بی سابقه ی می دهد.

 انتخابات سال 2018 کنگره نبرد شکستن استخوان

حزب دموکرات در مقابل یک جنگ واقعی در انتخابات کنگره در سال 2018 قرار دارد انتخاباتی توسط اعضا و طرفداران حزب جمهوری خواه برای خروج ایالات متحده از کابوس ترامپ درنظر گرفته شده است این حزب که به رصد برای بهره برداری از وعده های ناموفق ترامپ به خصوص در لغو  سیستم فعلی بیمه درمانی با گرایش به شرکت های بزرگ، صاحبان کسب و کار سرمایه به عنوان یک سیستم جدید به نفع ترامپ جایگزین می شود اغلب شهروندان در مجموع 13 میلیون آمریکایی از طبقات فقیر و کارگر آمریکایی برخوردار در این شبکه بدون بیمه درمانی جایگزین از تحت پوشش خارج خواهند شد علاوه بر این سخنان خشونت بار  او علیه اقلیت های قومی و مهاجران قوانین مالیاتی که به سهم خود به فقرا کمک نمی کند و سایر اقدامات سال اول ترامپ نیز مورد استفاده حزب دموکرات قرار می گیرد تا این حزب بزرگترین  رویه ی تبلیغاتی دلخواه را در انتخابات آینده به دست آورد.

تضمین خروج ترامپ از کاخ سفید قبل از پایان نخستین دوره ریاست خود در راهروهای سیاست ایالات متحده به عنوان رفراندومی مستقیم علیه رئیس جمهور فعلی درون خود نهفته دارد و اگر دموکرات ها برنده شوند حداقل یک عامل جدی  در جلوگیری از اقدامات ترامپ بوجود آمده است تا حدی که او دوره دوم خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده را شاید بچشم نبیند.


 منابع:

 • »Unfit to be President»: 58 House Democrats want to start debating the impeachment of Donald Trump
 • Trump impeachment: House must act now to keep our Republic
 • Rep. Steve Cohen, other Democrats file articles of impeachment against President Trump
 • 3 reasons Trump's approval ratings are so bad
 • October 11, 2017 - U.S. Voters Feel Good About Economy, But Not Trump, Quinnipiac University National Poll Finds; Voters Take A Knee For Both Trump And NFL Players
 • Donald Trump latest approval rating and impeachment odds
 • President Donald Trump smashes record to get fastest majority disapproval rating ever
 • WILL TRUMP BE IMPEACHED BASED ON MICHAEL FLYNN’S RUSSIA REVELATIONS?
 • Yes, Trump can be removed from the US presidency. Here’s how
 • Survey: two in three Trump supporters want a president who breaks the rules
 • How far will Trump go to keep his core supporters on his side?
 • Commentary: How the 2018 election could end the nightmare of Trump
 • The 2018 election could be Democrats and impeachment vs. Republicans and good economy
 • Democrat plans to force impeachment vote against Donald Trump this week
 • After the inevitable impeachment of Donald Trump will come President Mike Pence – and it won't be so bad
 • Republicans face a Trump problem as they look to 2018 contests
 • You’re Fired: Four Ways Donald Trump’s Presidency Might Not Last Four Years
 • WILL DONALD TRUMP BE IMPEACHED OR REMOVED FROM OFFICE? FIRING JAMES COMEY MAY BRING HIM ONE STEP CLOSER
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه