کد خبر : 69651تاریخ ثبت : 1396/10/13 13:50:19
پشت پرده اغتشاشات اخیر ایران

پشت پرده اغتشاشات اخیر ایران

امروز برهمه روشن شده است که دست پلید امارات و عربستان در فتنه ی جدید همچنان مشغول تخریب چند بعدی امنیت ایران است تا گام بعدی تروریست های قبلاً سازماندهی شده را از پایگاه های ایجاد شده در اطراف ایران را به درون کشور هدایت کنند.

به گزارش کوگانامسئولیت خون های بناحق ریخته شده ی اخیر  بعهده امیرک نشین امارات و آل سعود جنایتکار است پس از  رصد محتوی و مطالب منتشر شده در قبال تحولات اخیر کشورمان ایران با گذر زمان مرزبندها ی دو طرف این جریان آشکار تر می شوند. اکنون می توان براحتی گفت: مسئولیت مستقیم خون های بناحق ریخته شده ی اخیر  به عهده امیرک نشین امارات و آل سعود سرسپردگان صهیونیست ها و نوکران آمریکا است واضح است دلالی کامل فتنه جدید از سوی امارات و عربستان ایجاب می کند برای این دو خورده مزدور هم اندیشیدن تدبیری فوری و پاسخی قاطع لازم است.مقاله ای درتاریخ 7 آوریل 2017 روزنامه صهیونیستی واشنگتن پست به قلم روئل گرست، یکی از همکاران بنیاد دفاع از دموکراسی در آمریکا منتشر شد در واشنگتن اجماعی برای نگرش منفی علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. 

که دموکرات ها و جمهوری خواهان باید از جنگ سرد خوب یاد گرفته باشند در جنگ ترسی از دستیابی به توافقی میانه در مورد کنترل تسلیحاتی، سازش وجود ندارد. وی تاکید کرد که ایالات متحده باید ایران را درفشار قرار داده تا که این کشور دست ازحمایت از شبه نظامیان منطقه ی حامی خود دست بردارد همچنین دولت ایالات متحده باید نقطه ضعف روحانیون در ایران را با  انزجار عامه پسند با تئوری ضد دینی هدف قرار دهد علاوه بر این نیاز به برجسته کردن اصلاح حقوق بشر، اولویت سیاست ایالات متحده نسبت به ایران است.

 و اینکه روزنامه وال استریت ژورنال پیگیری آن نقشه را به ترامپ یا آوری می کند طوری باید به ایرانیان تفهیم کنیم که جهان خواسته های آنها را برای آزادی مورد حمایت قرارمی دهد زیرا باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، این پروسه را متوقف کرد و حالا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می خواهیم از تکرار اشتباه اوباما خودداری کند.

در موازی با تحولات اخیر یکی از سایت های عربی گزارش داد پسران زاید( امارات) و بن سلمان (عربستان سعودی)با تمام قدرت پشت سر اغتشاشگران در ایران قرار گرفته اند .

در اعلام توافق اشکار اخیر آمریکا و اسرائیل برای مدیریت فتنه در ایران عربستان و امارات دلال فتنه ارزوی و تامین هزینه آن را مثل همیشه به عهده گرفته و کارگروه های بازیچه ی فتنه تفهیم نقش شده اند سلطنت طلبان، مجاهدین خلق، بازماندگان گروه های تکفیری و داعش، اشرار مسلح درنقط مختلف و باندهای تبه کار، سلول های سردرگم اجتماعی، تروریست های درحال آماده باش تکفیری درنقاط  مشترک مرزی ایران با پاکستان و افغانستان، تجزیه طلبان وابسته به حکام عرب و دستگاههای جاسوسی بیگانه که منتظر دریافت فرمان در بهره برداری از طرح مطالبات واقعی مردمی در به آشوب کشیدن ایران هستند.

تحلیلگران رسانه های بیگانه به این نتیجه رسیده اند که  فتنه ی جدید هم راه بجای نمی برد اما طی روزهای گذشته، دهها داستان خبری که از رویدادهای قدیم و جدید برخی شهرهای ایران بویژه در اتاق داغ، شبکه های اجتماعی عربستان و امارات با پشتیبانی مستقیم حکام مرتجع ساخته و پرداخته در شبکه های تحریض اجتماعی بازگذاری شد  آنها نقش رابط بین ترامپیسم و صهیونیسم مجاهدین خلق ، سلطنت طلبان با برخی از فتنه گران در داخل کشور برای تهیج آشوب و تشنج مدام بازی می کنند و از سوی مخالفان ایران اسلامی و ضد انقلاب بصورتی لحظه به لحظه در جریان نتیجه ی اقدامات خود و چگونگی شیوه گسترش نا آرامی و حمله به اماکن و تاسیسات دولتی و عمومی را ترویج می کنند.

اینکه همه تلاش خود را متمرکز به این داشته اند تا حداکثر تلفات انسانی تفاوتی نمی کند از مردم عادی و یا نیروهای انتظامی و نظامی باشد و نهایت خسارات مادی دولتی یا عمومی را به کشور ایران تحمیل کنند خلاصه ی همه ماجرا این است از میان همه کسانی  که با هر نوع انتقادی و احساساتی که به اعتراض خیابانی کشانده می شوند بیشترین بهره برداری سیاسی  منطبق با اهداف و نیات شوم شکست خورده قبلی خود تعدیل کنند آنها این پروسه را عنوانی برای توقف توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی می بینند.

اکنون یکی از تبعات این بحران آفرینی که در شرح اظهارات جریان صهیو وهابی و به ویژه در اتاق فرماندهی فتنه آفرینی در آن سوی خلیج فارس قابل مشاهده است حوادث روزهای گذشته با آرزوی جایگیزینی ایران بجای سوریه و لیبی و یمن به عنوان فینال مقابله با ایران محقق کنند.

امروز برهمه روشن شده است که دست پلید امارات و عربستان در فتنه ی جدید همچنان مشغول تخریب چند بعدی  امنیت ایران است تا گام بعدی تروریست های قبلاً سازماندهی شده را از پایگاه های ایجاد شده در اطراف ایران را به درون کشور هدایت کنند. و بهار فارسی را همانند بهار عربی سوریه و لیبی در ایران اجرایی کنند دیروز سایت تحلیلی العین با طراحی یک گزارش بین المللی سفارشی نوشت: آیا ایران از جام (زهر)سوریه و لیبی خواهد نوشید؟
عبدالباری عطوان تحلیگر برجسته عرب نیز توشت : پس از اعلام توافق اسرائیل و آمریکا برای تمرکزبر تغییر نظام در ایران تقریباً همه چیز روشن  است خروج این گونه رفتن به خیابان ها امنیت و ثبات ایران را نشانه رفته است.

میدل ایست آی انگلیس دیروز نوشت: تا کنون اعتراضات شکست خورده و به تظاهرات توده ای منجرنشده و بنظر می رسد به سه دلیل اتفاق خاصی نیفتد:

"اول ، برخلاف تظاهرات سال 2009 علیه انتخاب محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق رییس جمهور این تشنج سازمان یافته نیست ، امروز این اتفاقات هیچ رهبری قادر به بسیج مردم برای مشارکت در قیام انبوه نیست. در واقع در ایران یا خارج از کشور هیچ رهبری برای هدایت آن وجود ندارد که مخالف دولت بوده و فقرا را برنده کند. جنبش سبز نیز در بحران سال 2009 حتی یک تقاضا در رابطه با اقتصاد مطرح نکرد.

دوم، شک و تردید در مورد تحولات جاری بر تعداد زیادی از شهروندان طبقه متوسط که در تظاهرات سال 2009 شرکت کردند. سایه انداخته ​​است زیرا آنها نمی خواهند به استفاده محافظه کاران برای استفاده از آنها در تضعیف دولتی که آنها به او رای داده اند سهیم شوند ما نباید فراموش کنیم که روحانی به دلیل حمایت طبقه متوسط، نتیجه ی انتخابات را به دست آورد.


سوم در مورد این اعتراضات، حالت سردرگمی و عدم اطمینان وجود دارد. گرچه اعتراضات به شکل تظاهرات علیه رنج های اقتصادی مردم آغاز شد، شعارها در طول زمان به موضوعات پراکنده  اقتصادی، سیاسی و ضد روحانیت و موسسات رسمی تقسیم شد. و تنها در مجموع بی ثباتی اقتصادی می تواند تهدیدی برای نظام ایران محسوب شود.
 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه