کد خبر : 69645تاریخ ثبت : 1396/10/10 13:13:29
برکناری ترامپ قابل پیش بینی است تحلیلگر اروپایی

برکناری ترامپ قابل پیش بینی است

ترامپ چندین فرمان را امضا کرده است که کشورش از زمان "لیندون جانسون" چنین حجم فرمانهای جنجالی را بخود ندیده است.

به گزارش کوگانارامون روویرا، تحلیگر اروپایی و نویسنده کتاب من ترامپ هستم برکناری رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، گزینه ای وارد در عرصه سیاسی امروز آمریکا است او براساس تجربه گزارشگری چهارساله طی اقامت در آمریکا از سال  1996تا 2000 و پیگیری تحولات بعدی سیاست ایالات متحده در یک مصاحبه با روزنامه اسپانیایی "کنفدراسیون" با نشان دادن  ضعف عمده  ترامپ به تحلیل شخصیتی او پرداخته و برای تثبیت نظرات مطروحه خویش در این کتاب و اظهاراتش استدلال کرده و رئیس جمهور فعلی ایالات متحده را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهد.

خلاصه کتاب او بر نکاتی از قبیل، با آمریکا نمی توان متحد شد و بر او اعتماد کرد زیرا فردی که بر آن حاکمیت دارد باید در عنوان پدیده شناسی مورد مطالعه قرار گیرد نه با مفاهیم عادی مدیریتی او تنها یک  ویژگی دارد تکیها فراطی بر اصطلاحی بنام "ترامپیسم "ترکیبی نامحدود از خالی بندی، ناپاکی، پوپولیسم و دور زدن حقیقت، چندوجهی بودن ، هزار فکر پراکنده ی پوچ و بیهوده، نمادی از کانون خلاء، خودشیفتگی، دروغگویی از رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا، شخصیتی غیر قابل طبقه بندی، پوپولیست و دور از حقیقت ساخته است.

 این نویسنده؛ در آغاز کتابش علل شکست هیلاری کلینتون در ناتوانی مدیریت شبکه های اجتماعی و به خصوص عدم کنترل انتشار شایعات و اخبار دروغین، که در پدیده بعد از حقیقت متبلور شده بود را توضیح می دهد و همچنین از بدو زندگی ترامپ تا به امروز، صعود از عمق فاحشه خانه ها به قله ی آسمان خراش های پر زرق و برق حبابی و  املاک و مستغلات را تشریح می کند و در نهایت اشاره به ایده های اساسی دولت جدید آمریکا، سیاست های حمایتی تجاری، متحدان جدید، کنترل مهاجرت، خدمات عمومی کمتر و به همین ترتیب به فهرست بلند بالای ورود به عرصه دور زدن حقیقت از سوی او می پردازد.

این روزنامه به نقل از رامون روویرا می نویسد: سستی ایالات متحده در نقش جهانی خود پس از جنگ جهانی دوم در اقیانوس آرام عامل دیگری است که اجازه می دهد نیروهای دیگری مانند روسیه و چین آن را به تصرف خود درآورند.

او در ادامه می گوید: رئیس جمهور آمریکا از روان گسیختگی، خود شیفتگی و اعتیاد به دروغ رنج می برد تا آنجا که بعضی اوقات او حجم دروغ هایی را که می گوید را درک نمی کند اما  ترامپ در برآورد اینکه  مردم و اکثریت سفید پوست در کشورشان چه می خواهند از توانایی پوپولسیتی برخوردار است.

در مقابل باید اشاره کرد که اوباما ناخواسته نقشی را برای پیروزی ترامپ در انتخابات بازی کرده است زیرا اوباما بخشی زیادی از وعده های خود را اجرا نکرد تا ترامپ در رقابت با هیلاری کلینتون از او پیش بیفتد.

بنا به نتیجه گیری تاکیدی تحلیگر اسپانیایی و نویسنده کتاب "من، ترامپ هستم"، برکناری ترامپ از طریق سلب اعتماد از او (درکنگره و از طریق حزب دمکرات) امکان پذیر است و این روند با تحقیقات در مورد پرونده روسیه پاشنه آشیل و نقطه ضعف ترامپ که بوسیله ی  بازپرس ویژه (دادستان) رابرت مولر، که در صدد کشف  حقایق بیشتری در مورد ارتباط  با روسیه که ترامپ و اطرافیانش گناهکار شناخته می شوند آمیخته شده و در دسترس می باشد.

این روزنامه در پایان خاطر نشان کرد: که ترامپ چندین فرمان را امضا کرده است که کشورش  از زمان "لیندون جانسون" چنین حجم فرمانهای جنجالی را بخود ندیده است. همچنین روویرا در این رابطه  می افزاید: این نقاط  فقط بخشی از سیرک بزرگ جهانی و رسانه ی ترامپ بوده که شواهد موجود حاکی از این است که اکثر این مقررات مد نظر ترامپ معلوم نیست توسط کنگره برای اجرا تایید و تصویب شود.

 

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه