کد خبر : 69633تاریخ ثبت : 1396/10/6 19:48:21

عمر ۵۰ درصد بیمارستان های تهران بیش از نیم قرن است

وزیر بهداشت با انتقاد از اینکه طول عمر ۵۰ درصد بیمارستان های تهران بیش از ۵۰ سال است، گفت: بخشی از بیمارستان ها جزو ناامن ترین ساختمان ها هستند و این مایه تاسف است.

به گزارش کوگانا

 دکتر سید حسن هاشمی با بیان اینکه طول عمر ۵۰ درصد بیمارستان های تهران بیش از ۵۰ سال است، گفت: یکی از دغدغه های جدی ما برای وقوع زلزله غیرمقاوم بودن بیمارستان ها است و ما این موضوع را بارها طی ۴ سال گذشته اعلام کرده ایم.

وی با بیان اینکه برای مقاوم سازی بیمارستان های پایتخت نیاز است اعتباراتی در اختیار وزارت بهداشت و راه و شهرسازی قرار داده شود، افزود: تا بتوان بیمارستان ها را بر اساس استاندارها در برابر زلزله بازسازی یا حداقل مقاوم سازی کرد.

هاشمی با بیان اینکه در زلزله اخیر اولین نیاز مردم مراجعه به بیمارستان، پزشکان و پرستاران بود، تصریح کرد:  این در حالی است که بخشی از بیمارستان ها جزو ناامن ترین ساختمان ها هستند و این مایه تاسف است.

وی با انتقاد از اینکه اورژانس تهران با مشکلات بودجه ای، کمبود پرسنل و تخت مواجه است، گفت: برای آنکه اورژانس بر اساس استانداردهای منطقه ای نه بین المللی بتواند وظایف خود را برای خدمات رسانی به مردم به ویژه در زمان بحران به درستی انجام دهد باید مشکلات بودجه ای آن رفع شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: متاسفانه تعداد پایگاه های اورژانس تهران با استانداردها فاصله دارد و هنوز نتوانسته به استانداردهایی که در برنامه چهارم آمده دست یابد بنابراین می طلبد  مجلس در فصل بودجه ریزی برای رفع مشکلات  وزارت بهداشت راهکارهای مناسب را اتخاذ کند.

 

منبع: مهر

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه