کد خبر : 69620تاریخ ثبت : 1396/10/5 12:43:16
بازاریان کنگانی، بازار را تعطیل کردند/تجمع ملوان روبروی گمرک کنگان+ تصویر

بازاریان کنگانی، بازار را تعطیل کردند/تجمع ملوان روبروی گمرک کنگان+ تصویر

اعتراض‌های ملوانان و بازاریان کنگانی به«مصوبه ته لنجی» بازار کنگان به تعطیلی کشاند.

به گزارش کوگانا، مجتمع‌های تجاری و بازار بندر کنگان به نشانه اعتراض به محدودیت‌های شدید ورود کالاهای ته لنجی تعطیل شد.

بر اساس این گزارش، به دنبال بخشنامه گمرک ایران با موضع ورود بی‌رویه کالاهای همراه مسافر( ته‌لنجی) به بنادر جنوبی کشور و لزوم مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با ورود و انبار این کالاها، طی دو ماه گذشته شاهد اجبار و سخت‌گیری‌هایی در این بخش بودیم که سبب شد از سه روز گذشته موج جدید اعتراضات به همراه تجمعاتی در بنادر استان بوشهر از جمله  دلوار، بندرریگ و گناوه را شاهد باشیم.

تجمع‌کنندگان در مقابل گمرک کنگان معتقدند که مصوبه جدید کالای همراه مسافر تامین‌کننده معیشت ملوانان نیست و عدم اجازه ورود کالاها به همراه ملوانان ، مشکلاتی ایجاد کرده است. 

دولت نیز با اعلام این که ته‌لنجی به دلیل حجم بالای کالا، ته لنجی نیست با صدور بخشنامه‌ای محدودیت‌هایی در این زمینه اعمال کرده است.

 ضروری است موضوع ته‌لنجی که با معیشت تعداد فراوانی از خانواده‌های ساحل‌نشین و مرزبان ایران در کنار سواحل خلیج فارس ارتباط مستقیمی دارد به گونه‌ای ساماندهی شود که در کنار نبود هیچ زیرساخت صنعتی و تولیدی در این حوزه ‌های جغرافیایی، که دولت موظف به ایجاد آن برای رونق اشتغال و کسب و کار مردم بوده، مردم با مشکل تامین معیشت مواجه نشوند و از طرفی شرایط به سمتی پیش نرود که قاچاق کالا از مبادی رسمی انجام و سود آن نیز به جیب عده‌ای رانت‌خوار و دلال حوزه اقتصادی شود.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه