کد خبر : 69616تاریخ ثبت : 1396/10/3 13:57:19
مدیریت عرضه ی تره بار کنگان به عهده کیست؟

مدیریت عرضه ی تره بار کنگان به عهده کیست؟

وقتی سخن از مدیریت بازار به میان می آید بدی هست که از نظر مشتری یا مصرف کننده آگاهی از محل و مبادی و پایانه ی فروش، رعایت چهار چوبی مشخص از سوی فروشنده و اطمینان از کیفیت و قیمت مناسب و اعمال نظارت همه جانبه تا تامین نیاز خریدار مد نظر است.

به گزارش کوگانا وقتی سخن از مدیریت بازار به میان می آید بدی هست که از نظر مشتری یا مصرف کننده آگاهی از محل و مبادی و پایانه ی فروش، رعایت چهار چوبی مشخص از سوی فروشنده و اطمینان از کیفیت و قیمت مناسب و اعمال نظارت همه جانبه تا تامین نیاز خریدار مد نظر است.

 گرچه در روند افزایش قیمت ها و یا کاهش کیفیت محصولات غذایی عرضه شده و میزان نظم و انضباط سیستم بازار عوامل پیدا و پنهانی تاثیر گذار است که قاعدتاً از دید کارشناسان امر و ناظران آن دورنیست  اما اکنون زمان آن فرار رسیده است که نسبت به ساماندهی پدیده های ناهمگون و ناسازگار و برداشت های تلخ برخلاف انتظار مصرف کننده، پیگیرهای فوری مقتضی در دستور کار قرار گیرد تا از این پس شاهد رضایت بیشتر شهروندان باشیم.
  
از خروجی شیراز پل فسا که بیرون می زنید و به سمت پائیین دست می آید تا فیروز آباد انواع و اقسام تربار میوه و سبزی را که قیمت می گیرید به اختلاف فاحش آن با نرخی که در شهر ما کنگان به ما عرضه می شود پی می برید حتی از جهاتی کیفیت برتر محصولاتی که شما در آنجا از نظرتان گذشته گاهی پشیمان می شوید که چرا خرید نکرده و یا بیشتر خرید نکرده اید این تفاوت احساس بجای خود اما پیش می آید وقتی که در شهر نیز به قصد خرید حداقلی دوبار در هفته به دوشنبه بازار بنک و پنجشنبه بازار کنگان هم عیال شما را به خرید می فرستد تفاوت بهای برخی اقلام در حساب و کتاب عادی روزمره علاوه که برای اینکه شما شگفت زدیده شده اید.

نگاه چپ چپ سرکار عیال همانند نگاه محتسب به مختلس است(بخصوص که اگراین وجه دستی و یا کارت اعتباری مختلص قلک بچه ها باشد یا بدتراز از آن اندوخته ی خود عیال) که چطوری در طول این پنج کیلومتر شما توانسته اید روی برخی سفارشات روزانه درصدی اضافه کنید به هرحال با آوردن دلیل و نذیر و اظهار اینکه مرتبه ی دیگه با هم می رویم خرید تا حدی حکم برائت گرفته و خود را تخطئه می کنید در مرحله بعدی او را همراه خود می برید اما می بینید از بخت بد باز نوسان تند تند بازار این بار افزایش فشار یا افت قیمت نمونه ی از موارد خرید، یکی از رگهای قلب تان را نه از شوق شادی ارزان تر یافتن  نسبت به مرحله ی قبل بلکه تناقض استعلام قیمت جدید با نرخ سابق اعلام شده به عیال در معرض انسداد قرار می گیرد و حداقل جریمه پاک کردن سیر و سبزی ها و خرد کردن پیاز بگردنتان می افتد. خب چه می شود کرد؟ بازار است که که اکنون با آزار ترکیب شده است؟

اینها به کنار از طرفی دیگر هرجای شهر بخصوص در حاشیه بلوار امام خمینی (ره ) از کنگان تا شهر بنک هر چند قدم هر که از هر کجا که دوست دارد می آید وانت باری اش را پارک می کند و بساط پهن می کند که از چند نظر به عنوان پدیده ی نامتعارف و بد منظر جلوه گر است.

 1) کیفیت مواد غذایی از نظر ارگانیک و یا تراژن بودن و تاریخ مصرف و نحوه نگهداری و بهداشت

2) تحمیل خسارت به فروشندگان بومی ( کسادی و رکود رونق بازار محلی) و فرار از عوارض و مالیات و سایر نظارت ها ی مرسوم

3) افزایش ترافیک و از دیاد خطرات تصادف 

4) ایجاد مناظر نا همگون با تراز طبیعی و عادی شهر

5) بهم زدن ریتم و آهنگ اصولی خرید و فروش تابلو سیار یک نرخ و وقتی شما ترمز می کنید دو یا چند نرخ با کیفیت ها و تنوع مختلف یک کالا روبرو می شوید

6) سرگردانی مصرف کننده از جهت کیفیت و قیمت در نحوه عرضه موادغذایی و تره بار 

7) زباله و پسماندهای آزار دهنده که حشرات و جوندگان و چرندگان پس از سکوت همهمه ی خرید و فروش در آنجا گرد می آیند.

این در حالتی است که که شهروند مصرف کننده خود با پیامدی چون مصرف شونده روبروست و از هر دو سو خسارت و ضرر عایدش می شود و از آن سو خرید اجباری و از این سو نارسایی های روانی اجتماعی به پدیده ی غالب در بازار و یا جزئی از خرید سبد کالای روزانه خانوار به حیرت زده ی گم شده در بازار عنان گسیخته تبدیل می شود لذا می طلبد که دست اندر کاران با مدیریت هماهنگ از بروز نابسامانی و لجام گیسختگی در بازار و دفاع از حقوق مصرف کننده اقداماتی مناسب بکار گیرند . و در این عرصه با اطلاع رسانی دقیق به شهروندان در بهبود صنعت خرید و فروش(کسب و کار) توزیع و مصرف باشند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه