کد خبر : 69594تاریخ ثبت : 1396/9/22 09:49:35
نامه یک شهروند کنگانی به ریاست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی کشور بدلیل جریان های سیاسی، بازهم بومی کُشی در کنگان

نامه یک شهروند کنگانی به ریاست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی کشور

نامه سرگشاده یک شهروند کنگانی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است.

به گزارش کوگانانامه سرگشاده یک شهروند کنگانی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی دکتر علی اکبر ولایتی به شرح زیر است.

 سلام علیکم

با تقدیم احترام :

در آغاز ضمن ابراز خرسندی در مورد انتصاب شما به عنوان رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی که نماد زمینه سازی عدالت و فراهم ساختن شرایط برابر برای تحصیلات عالیه در ایران اسلامیست و حضرتعالی که نمونه ی بارز از رجال انقلابی حقیقت جو و قاعدتاً متصف به حمایت از توده ی مستضعف و مناطق محروم هستید خداقوت عرض نموده و از طریق این عریضه که متاسفانه درد دل است و خون دل خورد،  دعوت می نمایم  تا در این شهرستان مرزی و فراموش شده حضور یافته و از نزدیک با درخواست و مطالبات بحق جوانان چشم انتظار بیش از پیش آشنا شوید.

خلاصه ی کلام اینکه، با توجه به تلاش گروههای مختلف مردمی و خلاء نبود مراکز علمی در این خطه و علاقه مندی جوانان به ادامه تحصیل در بیش از دو دهه قبل واحد دانشگاه آزاد کنگان با محدودترین امکانات اولیه و شرایط حداقلی فعالیت خود را آغاز کرد طبعیتاً با توجه به نداشتن مزایا و کمبود همه جانبه ی اولیه نه رقابتی برسر ریاست آن بود و نه عنایتی برای قرار دادن آن در این جناح و آن جناح  و نه حساسیتی قابل ذکر برای این مسئول آن مسئول که آن واحد را در کنف نگاه راهبردی خویش قرار دهد. مثل بسیاری از ادارات و دستگاههای دیگر و تنها مسئولین و کارکنان بومی و دانشجویان و مردم منطقه دانشگاه مذکور را با حمایتهای خود به اینجا رساندند همین که هست با همه ی کم و زیادش ...

اما از گوشه کنار می شنویم دندان تیز انتخاباتی و چنگال جر و بحث مسائل سیاسی مدتی است که پیرامون این واحد آموزشی به چانه و گمانه زنی پرداخته و حساب و کتاب های خاص خویش را درسر می پروراند . رئیس دانشگاه جوانی بومی است و آنچنان که پیداست همانند بقیه مسئولین به امور اداری و آموزشی موسسه مشرف بوده و دلسوزانه به فعالیت جاری مشغول است .بنحوی که رضایت غالب همشهریان و کارکنان و دانشجویان به همراه داشته است بنابراین دلیلی برای برکناری ایشان براساس موارد فوق الذکر نمی بینیم.

لذا از آن مقام دلسوز و مسئول عاجزانه تقاضا داریم که بدون توجه به رایزنی ها ولابی های پیدا و پنهان معمول، بنحوی که خود صلاح می دانند با بررسی فنی و دقیق موضوع اجازه ندهند که دانشگاه و دانشجو؛ قربانی گفت و شنود محافل شبانه و معاملات زیر میز روزانه و یاداشت های خصمانه محرمانه که نه نفعی بحال شهروند دارد و نه سودی برای شهرستان گردد.

 

با تجدید احترام؛ دعای خیر مردم محروم کنگان بدرقه ی راهتان 

 استان بوشهر  - کنگان -  عبدالمجید اورا - فرهنگی

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه