کد خبر : 69493تاریخ ثبت : 1396/9/9 11:08:27
حکایت تلخ از ناهنجاری های اجتماعی در سواحل استان بوشهر

حکایت تلخ از ناهنجاری های اجتماعی در سواحل استان بوشهر

برنامه ریزان فرهنگی کشور نیز بعضاً در اعتقادات اولیه و انقلابی خود دچار مشکل شده اند که یکی از آنها همان ناهنجاری های اجتماعی سواحل کشور به ویژه استان بوشهر است.

به گزارش کوگانایکی از مشکلات اصلی جوامع دینی در بحث حجاب و عفاف، کم رنگ شدن مردانگی و حیا در خانواده ها است که در سایه غفلت مسئولین و متولیان عرصه فرهنگ در تهاجمی خزنده در حال گسترش  است. 

تا کنون گزارش های مختلفی از بدحجابی و ناهنجاری های اجتماعی در رسانه های استانی و یا فضای مجازی منتشر شده است که این گزارشات حکایت از وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور دارد تا شاید تلنگری بر خواب رفتگان باشد و بتوان چاره ای به غیر از برگزاری همایش و چاپ بنر در خصوص این معضلات اندیشید.

متاسفانه تقریرهای مختلف از بیانات بزرگان و تهاجم فرهنگی به سمت این موضوع باعث شده است، در قشرهای مذهبی نیز تفاسیر بعضا غیر معقول و ساده لوحانه شکل گیرد و تضاد های فکری، عملی را در این موضوع برای نسل چهارم بیشتر و بیشتر کند.

در همین خصوص، در این روزها فقط کافی بود مسئولین سری به سواحل استان مثل گناوه، دلوار، کنگان، عسلویه، دیلم و در نهایت  بوشهر  زده باشند تا شاهد برخی از بدحجابی باشند.

 مسئولان فرهنگی با بعضی شعارها به عقب حرکت کرده و  نمونه ی آن را می توان در جشنواره های حجاب و معرفی چادر ملی به عنوان الگوی حجاب برتر دانست که سطحی برگزار شد.

در این جا میتوان با صراحت گفت که با کم اهمیت جلوه دادن قوانین پوششی مانند گشت ارشاد، کوچک شمردن حجاب برتر، سر دادن شعار های آزادی حجاب برای جمع کردن رای، ویژه نامه ی خاتون، مجوز دادن به ساخت و پخش فیلم گشت ارشاد و خصوصی نمی تواند برای پوشش اسلامی کار فرهنگی کرد .

برای اجرای فرامین امام و رهبری باید کاری انقلابی و برگرفته از آرمان های انقلاب انجام شود نه اینکه با زبان دیگر همان حرف های سال های پیشین را تکرار کرد.سپاس

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه