کد خبر : 69489تاریخ ثبت : 1396/9/9 09:37:34
تابلو تبلیغاتی مهمتر است یا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ جای خالی شهدای کنگان در خیابان ها اصلی شهر

تابلو تبلیغاتی مهمتر است یا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ جای خالی شهدای کنگان در خیابان ها اصلی شهر

عدم وجود تابلوهای شهدا و نصب تابلوهای تبلیغاتی شناسایی شهدای شهر کنگان را برای نسل جوان کار را با مشکل مواجه کرده است و به جای نصب عکس شهدا در بلوارها ، کوچه ها و مکان های عمومی تا چشم کار میکند تبلیغات ضد فرهنگی است.

به گزارش کوگانا،وقتی به ورودی شهر کنگان می‌آییم بر روی تابلوی خوش‌آمد گویی آن نوشته‌ شده به شهر شهید پرور کنگان خوش‌آمدید. وقتی وارد شهر می‌شویم ناخودآگاه چشمانت دنبال اثری از آن شهدایی که اول ورودی شهر از پرورش آن‌ها در شهر نام‌برده شده می‌گردد.

ولی افسوس و صد افسوس که اثری نیست که نیست. گویا عصر؛ عصر غربت لاله‌هاست، ظاهراً اینجا کسی دیگر از شهیدان نمی‌گوید، گویا یادمان رفته است که هر چه داریم، بله هر چه داریم؛ از صدقه‌سر جان‌افشانی‌های شهداست کمی فکر کنید.

شهدایی که جان خود را هدیه امنیت و آسایش ما قرار دادند این روزها در پس نفوذ فرهنگی فرهنگ ایثار و شهادت نیز که باید در جامعه نهادینه شود مورد غفلت واقع شده است.

عدم وجود تابلوهای شهدا و نصب تابلوهای تبلیغاتی شناسایی شهدای شهر کنگان را  برای نسل جوان کار را با مشکل مواجه کرده است و به جای نصب عکس شهدا در بلوارها ، کوچه ها و مکان های عمومی تا چشم کار میکند تبلیغات ضد فرهنگی است.

تنها در بلوار اصلی شهر کنگان یک تابلو از تصاویر شهدا موجود است که سال ها براثر آقتاب و گرما تصاویر به وضو دیده نمی شود

تصاویر شهدا جزئی از فرهنگ هستند و اگر نمادی که بیانگر یک واقعه و حادثه می باشد وجود نداشته باشد و یا کمرنگ شود باعث فراموشی آن بخش از فرهنگ می شود،‌ به طور کلی هر کشوری برای خود یک سری ملاک های هویت فرهنگی دارد که یکی از این ملاک های فرهنگی ما ایرانیان بعد از انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی بود.

لزوم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره و آرمان‌های دلاورمردان عرصه ایثار و گذشت در جامعه اسلامی به منظور حک شدن نام و یاد شهدا بر قلب نسل‌های آینده با استفاده از تصاویر و بازگویی گفته‌ها و وصایای آنها بر کسی پوشیده نیست.

تنها در بلوار اصلی شهر کنگان یک تابلو از تصاویر شهدا موجود است که سال ها براثر آقتاب و گرما تصاویر به وضو دیده نمی شود

اینکه تبلیغات موجب کسب درآمد برای شهر می‌شود شکی نیست و کسی نیز با این موضوع مخالفت نمی‌کند اما جای خالی تمثال شهدا، خود بزرگ‌ترین ضعف فرهنگی است که مسئولان کنگانی برای حل آن نتوانسته‌اند به یک اجماع کامل برسند.

آنچه به نظر می‌رسد این است که مسئولان امور شهری و شوراهای اسلامی شهر کنگان علاوه بر نگاه مادی، باید توجه بیشتر و جامع‌تری به سرمایه‌های ملی و معنوی در ترویج فرهنگ شهید و شهادت داشته باشند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه