کد خبر : 69486تاریخ ثبت : 1396/9/7 11:23:40

پروژه کار آفرینی ساحلی و مزرعه دریایی

پیشگامان آشپزی با محصولات جدید دریایی غذاهایی را که هرگز به ذهن بسیاری از ساحل نشینان در طول قرنهای متمادی گذشته نرسیده است اکنون ارائه کنند جلبک دریایی است.

به گزارش کوگانا دریا بعنوان منبع غنی آبزیان و تامین بخشی از آب شرب پس از تصفیه و آب مصرفی مراکز صنعتی و... نقشی حیاتی را در زندگی بشر امروز ایفا می کند همراه با توسعه ی تکنولوژی و فناوری های مختلف و بهبود رویکردها و اصلاح روش ها این نقش آفرینی در هر مرحله از زمان ابعاد تازه تری پیدا می کند و بر همین اساس موضوع کارآفرینی با بهره گیری از مزارع دریایی و ساحلی از این به بعد این مهم  مورد توجه و اهتمام بیشتر از سوی آحاد بشری بویژه ساکنین نوار ساحلی مشرف بر دریاها و اقیانوس ها قرار خواهد داشت.

INSIDE_Seaweed_farm


گزارش های جالبی از گسترش رستوران های آشپزی آسیا در جهان بویژه منطقه ی جنوب غرب آسیا می رسد، آنها موفق شده اند بعنوان پیشگامان آشپزی با محصولات جدید دریایی غذاهایی را که هرگز به ذهن بسیاری از ساحل نشینان در طول قرنهای متمادی گذشته نرسیده است اکنون ارائه کنند جلبک دریایی است.

بازدیدکنندگان این رستوران ها ممکن است بدانند که برگ سبز تازه و پخته از سوشی جلبک دریایی بنام نوری در منوی غذاهای جدید جای خاصی باز کرده است.

جلبک ها و انواع سبزه ها در نزدیکی سطح آب دریا با شبکه های بزرگ توری پس از 45 روز پس از آغاز کشت و رشد برای برداشت جمع آوری می شوند که پس از مرحله های خشک کردن، فرآوری و برش، تبدیل به تراشه های مشهور (نوری) می شود که در یک بخش از فعالیت مرتبط مزارع ژاپن سالانه بیش از 350 هزار تن تولید دارند.

اما قابل ذکر است که مردمان آسیای شرقی از 2000 سال قبل به کشت جلبک و گیاهان دریایی می پرداخته اند. که از این مجموعه کودهای آلی، مواد تشکیل دهنده در محصولات پزشکی و آرایشی و غذاهای مختلف را تولید می کنند.

در طول 30 سال گذشته ساکنین ساحلی آفریقا نیز با فراگیری از تجربیات فیلیپین و اندونزی در این عرصه با کشت جلبک دریایی به یک منبع نسبتا آسان برای ایجاد شغل برای جوانان، زنان و کشاورزان بدون نیاز به سرمایه گذاری های عظیم و زیر ساخت های پیچیده و همچنین صادرات محصولات آن به نفع اقتصاد ملی روی آورده اند. تانزانیا از اوایل دهه 1980 شروع به رشد گیاهان در سواحل زنگ بار کرده است، پس از آن ماداگاسکار و اخیرا کنیا و آفریقای جنوبی نیز در این نوع زراعت فعال شده اند.

کیان صهیونیستی اشغالگر قدس، نیز بوسیله ی یکی از شرکتهای خود بنام سکورا غذاهای آلی تولید شده از جلبک دریایی خوراکی را تولید کرده است. این شرکت که در سال 2006 تاسیس شد بر اساس استخراج و بهبود وضیعت آب های دریای سرخ حجم بالایی از آن را برای آبیاری در مزارع دور از ساحل به منظور کنترل کامل محیط زیست اطراف کاشت و دوری از آلاینده ها استفاده کرده است.

بر اساس برآوردهای سازمان غذا سازمان ملل (FAO)، حجم تجارت جلبک دریایی امروز در جهان حدود 7 میلیارد دلار در سال است که 5 میلیارد دلار برای گیاهانی که برای خوردن صرف می شوند،را در برگرفته است. جهان امروز به دنبال منابع ارزان قیمت تر غذا با مصرف آب کمتر و حفظ زمین های حاصل خیز برای محصولات استراتژیک در حال تغییر است به طوری که جلبک های دریایی خود را به طور فزاینده ای بازار روبه رشدی را در خارج از مرزهای آسیا پیدا می کنند و برهمین مبنا شرکت( Grand View Research) که در امر بازار پژوهش دارد پیش بینی می کند بازار این گیاهان رشد خواهد کرد بطوری که بیش از 22 میلیارد دلار در سال را از سهم بازار تا سال 2024 بخود اختصاص خواهد داد.
 
INSIDE_Seaweed

 پژوهشگران و زیست شناس دریایی که از اواسط دهه نود به ژاپن سفر کرده بودند آگاهی جدیدی از فواید سالم جلبک دریایی، مزایای پزشکی و یا مواد غذایی آن را ثبت کرده و بدست آورده اند.

از نظر صاحب نظران موضوع، علف های دریایی مانند همه غذاهای دریایی، سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی مفید و ... بر خلاف گوشت عوارضی ندارند که با مطالعات علمی متعدد متمرکز بعنوان منابع مفید برای سلامت و امنیت غذایی جامعه می توان بر آنها سرمایه گذاری کرد.

سال گذشته شرکت سودانی سی فلورا به مرحله نهایی مرحله مسابقات کار آفرینی عربی که با هدف بهره برداری از سواحل سودان شرقی در دریای سرخ برای کشاورزی جلبک دریایی ایجاد شده است، رسید. یکی از بنیانگذاران این شرکت می گوید: هدف این است که یک بلوک دریایی را رشد داده و پس از کاشت حدود 8 هفته آن را درو کنیم تا به تدریج توسعه ی شروع کاشت و برداشت آن گیاهان دریایی بپردازیم.

این کارشناس مزارع دریایی که پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با عنوان پروتئین و اسیدهای آمینه در برخی از انواع جلبک دریایی سودان بررسی کرده تشریح می کند پس از سال ها تحقیق در مورد مزایای جلبک دریایی با همکاری دوستان پژوهشگرم در علوم زیست دریایی تلاش کرده ایم تا این مطالعات را به واقعیت تبدیل کنیم . و پس از کاشت سبزه های دریایی خوراکی درصدد تدارک مزارعی بر این پایه برای تعلیف و خوراک دامی نیز هستیم.
وی در ادامه تامین بودجه برای پروژه خود برآورد می کند: در ابتدا 25 هزار  دلار برای اجاره و تجهیزات نیاز داریم که سود دهی 1،6 میلیون دلار را درپی خواهد داشت.
 
پاستای گیاهی و برگر جلبک دریایی

توئن ویلکی، متخصص زیست شناسی و متخصص تغذیه و مالک شرکت دریای سبز می گوید: مشکل این است که شکل جلبک دریایی خام ممکن است بسیار چندش آور و بد ترکیب باشد. در طول چند سال گذشته او در سراسر جهان به سخنرانی در مورد نیاز غذاهای غربی و اروپایی به مواد تشکیل دهنده جلبک دریایی پرداخته است.

او طی بازدید از اندونزی برای اولین بار مزارع جلبک دریایی را دید. از طریق یک مطالعه، خواص و فواید شگفت انگیز آنها را نیز مشاهده کرد از جمله اینکه جلبک دریایی می تواند پس از خشک شدن به مدت سه سال بدون از دست دادن مزایای تغذیه ای خود ذخیره شود.

در تئوری قابل توجه اگر تنها 2 درصد از اقیانوس های جهان در تولید و بهره گیری این منبع بکار گرفته شود می توان تغذیه 9 میلیارد نفر را تامین کرد بر همین پایه و یلکی تصمیم گرفته است تلاش خود را برای مطالعه جلبک دریایی و بهره گیری از مزایای آن افزایش دهد و در این راستا از یک پایتخت اروپایی به سوی دیگر پایتخت برای سخنرانی در کنفرانس های مختلف علمی مرتبط وقت زیادی گذاشته است.

ویلکی در ادامه می گوید: اما مانع اصلی گسترش جلبک دریایی این است که اگر در بازارها و مغازه ها در انتظار عموم مردم قرار گیرد توجه خاصی به آن جلب نمی شود و هیچکس نمی داند که چگونه از آن استفاده کند یا با آن چه کاری باید انجام دهد. بنابراین باید از این جا، شروع به ایجاد و گسترش راه حل ها کرد"و او تصمیم گرفته است سفره غذاهای اروپایی را از مواد جلبک دریایی هماهنگ کند.

ویلکی با تجربه ی فراوان متکی بر آزمایش و خطا و پشتکار، ویلکی دستور غذاها جدید را با طعم غذاهای غربی منسجم کرده است. پاستا از جلبک دریایی، با قارچ و پنیر پارمسان، یک برگر شبیه طعم ساندویچ سنتی آمریکایی تولید کرده است اما از جلبک دریایی و لوبیا به جای گوشت، انواع سالادی ایجاد کرده است که با سبک غذاهای غربی متفاوت نیستند و از تولیدات جدید در این برنامه ی غذائی بشمار می آیند.

او اضافه می کند که راه انتشار اهمیت جلبک دریایی در فرهنگ های غیر آسیایی این است که آنها را در بسته ی قرار دهیم که مناسب عادات غذایی هر فرد در هرکشور و ملیتی باشد و غیر ممکن است که همه ی دنیا را به خوردن سوشی، سوپ مااسو و دیگر غذاهای آسیایی که گیاهان را در دستور العمل هایشان قرار می دهند، تشویق کنیم اما ممکن است غذاهای محبوب در هر کشور را مجددا با این عناصر جدید ترکیب کنیم.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه