کد خبر : 69451تاریخ ثبت : 1396/9/1 08:41:34
مسجد امام سجاد علیه السلام روستای شیرینو افتتاح شد + تصویر با حضور جمعی از مقامات محلی و مردم:

مسجد امام سجاد علیه السلام روستای شیرینو افتتاح شد + تصویر

در این مراسم که امام جمعه ، فرماندار ، بخشدار مرکزی ، معاون تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولین محلی و اهالی شریف روستای شیرینو حضور داشتند.

به گزارش کوگانا،امام جمعه کنگان طی سخنانی گفت: مسجد مرکز عبادت، بندگی خدا و اجتماع فرهنگی مسلمانان است.

حجت الاسلام محمود محمودی افزود: مساجد کانون هدایت و معنویت اند.

وی ضمن تقدیر از بانی و خیرین و مسئولینی که در احداث مسجد نقش داشته و تاکید بر ضرورت کمک مسئولین و خیرین به تجهیز این بنای دینی ، با استناد به آیات و روایات گفت: در اهمیت این کار مهم همین بس که امام باقر (علیه السلام) می فرمایند: «مَن بَنی مَسجِداً ولَو مِثلَ مَفحَص‌ِ قَطاةٍ بَنَی‌‌اللّهُ‏ لَهُ بَیتاً ‌فِی‌الجَنَّةِ»کسی‌ که یک مسجد بنا کند هرچند کوچک باشد خداوند یک خانه در بهشت برای او بنا می‌کند.

امام جمعه کنگان در بخش دیگر به فضایل و مناقب عالم آل محمد حضرت رضا علیه السلام پرداخت و عنوان نمود: حضرت موسي ابن‏ جعفر (علیه السلام) روايت‏ شده كه پدرم جعفر ابن ‏محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) مكرر به من مي ‏فرمود عالم آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) در نسل توست و كاش من او را مي‏ديدم و او همنام اميرالمؤمنين (علیه السلام) است.

فرماندار کنگان نیز اعلام کرد ، بخشی از بدهی های ناشی از احداث مسجد و تجهیز آن از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان پرداخت خواهد شد.

در آغاز این مراسم احمد بهمنی ضمن ارائه گزارشی اظهار نمود: این بنای مقدس دینی در زمینی به مساحت تقریبی 350 متر مربع احداث شد.

وی افزود: تا کنون افزون بر 180 میلیون تومان در مسجد هزینه که بخشی از این مبلغ هنوز تامین نشده است.

گفتنی است این مسجد مقدس به همت جمعی از خیرین و مومنین روستای شیرینو احداث شده است.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه