کد خبر : 69387 تاریخ ثبت : 1396/8/21 10:36:49
مردم لبنان پشتیبان حزب الله در مقابل اسرائیل هستند

مردم لبنان پشتیبان حزب الله در مقابل اسرائیل هستند

بیش از نیمی از جمعیت لبنان حاضرند در جنگ جدید سه جانبه با عربستان سعودی، اسرائیل و ایالات متحده آمادگی حمل اسلحه و دفاع از میراث سید حسن نصرالله ( پیروزی در جنگ های سابق) را دارند بخصوص که علاوه بر شیعه بسیاری از جمع گروههای مختلف مذهبی در این کشور به حزب الله عشق می ورزند و می توان گفت که افکار عمومی لبنان در مجموع حامی حزب الله است.

به گزارش کوگانا روزنامه اسپانیایی "کنفدراسیون" گزارشی درباره استراتژی موفقیت آمیز اجتماعی و نظامی حزب الله لبنان منتشر کرد. و نوشت :  این گروه مسلح توانست نفوذ سیاسی در دولت لبنان را به دست آورده و برای ایجاد یک ارتش قوی در سطح جهانی خود را به اطمینان  کامل برساند.

 هرچند طبل های جنگ در لبنان به صدا در می آیند، در حالی که دفاتر حزب الله در حومه های جنوبی بیروت با تردید به آغاز این جنگ نگاه می کنند گر چه بنا به گفته ی یکی از مسئولان حزب الله فعلاً آنها با فشارهای روز افزون سعودی ها روبرو هستند.

دولت ترامپ نیز اظهارات شدیدی علیه حزب الله که نفوذ گسترده ی در منطقه دارد بیان کرده و در این زمینه مجلس نمایندگان ایالات متحده اخیرا تحریم های متنوع و بی سابقه ی را علیه حزب الله اعلام و اعمال کرده است.

این روزنامه توضیح می دهد که قوی ترین گروه سیاسی مسلح جهان به علت فشار فراوان در هر زمان ممکن است آستانه ی تحملش به موقعیت انفجار برسد البته می دانیم که پیامدهای آن شرایط بسیار شدید و فاجعه بار است.

از سوی دیگر بیش از نیمی از جمعیت لبنان حاضرند در جنگ جدید سه جانبه با عربستان سعودی، اسرائیل و ایالات متحده آمادگی حمل اسلحه و دفاع از میراث سید حسن نصرالله ( پیروزی در جنگ های سابق ) را دارند بخصوص که علاوه بر شیعه بسیاری از جمع گروههای مختلف مذهبی در این کشور به حزب الله عشق می ورزند و می توان گفت که افکار عمومی لبنان در مجموع حامی حزب الله است.

http://www.okaz.com.sa/new/issues/20160317/Images/a0004.jpg

بنابراین؛ بسیاری از کسانی که در لبنان با برخی مواضع حزب الله هماهنگ نبودند اکنون می گویند این اقدام دخالت آمیز عربستان ما را متحدتر کرد و حق حاکمیت ملی ما قومی وطائفه و مذهبی نیست که بخواهیم آن را معامله کنیم  لذا ممکن است ما با حزب الله بر سر مسائلی توافق نداشته باشیم اما در هر جنگی که توسط اسرائیل علیه حزب الله و لبنان ایجاد شود در کنارشان خواهیم بود.

اکنون روند گسترش جذب نیروهای نظامی و توسعه کادر نیروهای مسلح حزب الله علاوه بر تجربه موفق در سوریه حامیان مسلمان توانسته است از اردوگاه مسیحیان نیز همراهان فراوانی را به جمع خود اضافه کند.

در یک گزارش منتشر شده توسط گروه نظامی ناظربرامور دفاعی منطقه آمده است که حزب الله "توانسته است به لحاظ نظامی به سطح بالایی دست یابد همان طور که در کنار آن دست خود را بر روی ماشه ی از یک انبار بزرگ از  انواع سلاح ها دقیق و مرگبار دارد.

با ایجاد سیستم های دفاعی جدید تجربه مفید خود را از شرکت در جنگ سوریه توسعه داده است و در حال حاضر فقط در بخش موشکی این جنبش مقاومت می تواند روزانه حداقل هزار موشک شلیک کند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه