کد خبر : 69367تاریخ ثبت : 1396/8/7 12:09:45

کارگروه ویژه برای اجرایی شدن مصوبه کالای همراه ملوان در بوشهر تشکیل شود

استاندار بوشهر گفت:کارگروهی ویژه متشکل از دستگاه‌های اجرایی مرتبط به موضوع ته لنجی در استان بوشهر تشکیل شود و با نگاه تسهیل‌گری، شرایط برای اجرای مصوبه در استان مهیا شود

به گزارش کوگانا

، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به طرح ساماندهی کالای همراه ملوان (ته لنجی) اظهار داشت: زندگی مردم بوشهر با دریا گره خورده و در سیاست کلی نظام هم معیشت مرزنشینان مورد تاکید قرار گرفته است و باید در راستای همین سیاست، طرح ساماندهی ته لنجی را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه حفظ جمعیت مرزی و ساحلی منوط به تامین معیشت آنان است، تصریح کرد: مدیران استانی در اجرای دستورالعمل‌های مرکز در مورد طرح ساماندهی ته لنجی، تسهیل در امور را سرلوحه کار خود قرار دهند.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسهیل در اجرایی شده مصوبه ته لنجی، بیان کرد: باید با یک انعطافی، طرح ساماندهی کالای همراه ملوان را اجرایی کنیم تا بعد از اجرایی شدن آن، نقاط ضعف و قوت طرح شناسایی شود.

گراوند بیان کرد: در راستای نظارت بر اجرای مصوبه دولت در موضوع ته لنجی، کارگروهی ویژه متشکل از دستگاه‌های اجرایی مرتبط به موضوع ته لنجی در استان بوشهر تشکیل شود و با نگاه تسهیل‌گری، شرایط برای اجرای مصوبه در استان مهیا شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران موانع پیش روی اجرای طرح ساماندهی کالای ملوان( ته لنجی) بردارند، اظهار داشت: کارگزاران دولت ملکف هستند برای اجرای وظایفشان و همچنین مصوبات دولت، آستین‌شان را بالا بزنند.

گراوند بیان کرد: تاکید ما بر عملیاتی کردن مصوبه دولت در مورد ته لنجی است تا بعد از اجرای آن، نقاط ضعف و قوت شناسایی شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت همه دستگاه‌های ذیربط برای اجرای طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: مصوبه کالای همراه ملوان (ته لنجی) با انعطاف دستگاه‌های مرتبط، اجرایی و عملیاتی شود و در اجرای این طرح به دنبال ذره بین نباشیم تا این طرح اجرا نشود  بلکه همه باید کمک کنیم تا این مصوبه اجرایی شود.

وی با اشاره به خسارات کالای قاچاق در ابعاد مختلف اجتماع  گفت: با توجه به اینکه پدیده قاچاق کالا بر سرمایه گذاری‌ها و صنعت کشور آثار مخرب داشته، لذا همه کمک کنیم تا مصوبه کالای همراه ملوان در استان اجرایی شود.

گراوند با تاکید بر اجرای کار فرهنگی به منظور مقابله با قاچاق کالا، گفت: یکی از راههایی که برای مبارزه با قاچاق کالا مد نظر قرار دارد، انجام کار فرهنگی است که باید با جدیت دنبال شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه