کد خبر : 69355 تاریخ ثبت : 1396/8/7 11:57:44

آیت‌الله مکارم: همه در برابر مردم میانمار مسئولیت داریم؛ کشورهای مسلمان بی‌تفاوت نباشند

مرجع تقلید شیعیان گفت: ما مسلمان‌ها باید دست‌به‌دست هم بدهیم، این‌ها برادر دینی ما بوده و ما مسئولیت داریم.

به گزارش کوگانا

به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با مسئولان هلال‌احمر استان قم اظهار داشت: واقعیت این است که مسلمانان میانمار نباید فراموش بشوند، چون مشکل آن‌ها هنوز حل‌نشده و در داخل میانمار مشکل جانی دارند و در بیرون آواره شده‌اند.

وی افزود: اگر منتظر دفاع محافل جهانی باشیم که دفاع نمی‌کنند، آن‌ها نگاه می‌کنند که کجا منافعشان درخطر بوده در آنجا ورود می‌کنند، هر جا منافعشان درخطر نباشد ولو افراد مظلوم باشند و مظلوم‌ترین مردم دنیا باشند برای آن‌ها تفاوتی ندارد، ولی ما مسلمان‌ها باید دست‌به‌دست هم بدهیم، این‌ها برادر دینی ما بوده و ما مسئولیت داریم.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: کشورهای اسلامی عددشان زیاد است، اگر دست‌به‌دست هم بدهند هم ازنظر سیاسی می‌توانند مشکل را حل یا کم کنند و هم ازنظر اقتصادی می‌توانند، اگر دیگران بی‌تفاوت‌اند ما بی‌تفاوت در مقابل هم نباشیم.

وی تأکید کرد: یکی از دستوراتی که در روایات زیادی به آن دستور داده‌شده، حمایت از مظلوم است، ما باید حامی مظلوم باشیم ولو غیرمسلمان درحالی‌که این‌ها برادر مسلمان ما هستند، تصاویری که مطبوعات از این‌ها منتشر می‌سازند نشان می‌دهد که زن و بچه و پیر و جوان با چه فلاکتی از موانع عبور می‌کنند تا خودشان را به یک جای امن و امانی برسانند که واقعاً باعث ناراحتی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکلات آوارگان میانمار تصریح کرد: من می‌گویم اگر انسان یک‌ذره وجدان انسانی داشته باشد، وضع این‌ها را ببیند ناراحت می‌شود. من امیدوارم ان‌شاء‌الله دیگران هم کمک کنند و دست‌به‌دست هم بدهند و ان شاء الله مشکل این‌ها را حل کنند، آوارگان مشکلی دارند، آن‌هایی که مجاور آنجا بوده مشکلاتی دارند.

استاد برجسته حوزه علمیه ابراز کرد: سیاست‌مداران ازنظر سیاسی و اقتصادی مسائل را به‌طور جدی دنبال کنند، هلال‌احمر باید فعال بوده مردم هم باید کاملاً فعال باشند و پشت هلال‌احمر را خالی نکنند، توان هلال‌احمر هم در حدی است و همه باید کمک کنند که بلکه این‌ها نجات پیدا کنند. از شما هم تشکر می‌کنم که در این راه مشغول فعالیت هستید و ان‌شاءالله رحمان بتوانید گام مؤثری بردارید.

ضمناً ایشان مبلغ یک‌صد میلیون تومان به‌عنوان کمک به مسلمانان میانمار به مسئولان هلال‌احمر تحویل دادند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه