کد خبر : 69340تاریخ ثبت : 1396/8/7 11:34:59

دانشکده فنی و مهندسی جم ساخته می‌شود/ ارایه تسهیلات 45 میلیاردتومانی به دانشجویان

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به زودی ساخت دانشکده فنی و مهندسی جم با تامین اعتباری که توسط فرمانداری شهرستان جم و حمایت‌های نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام شده، آغاز می‌شود

به گزارش کوگانا ذوالفقار یزدان‌مهر  بعد از ظهر امروز اظهار داشت: استان بوشهر میزبان صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی است که می‌تواند از این ظرفیت بی‌بدیل در راستای توسعه علمی و دانشگاهی استفاده کند.

وی افزود: با این ظرفیت‌ها، در راستای رشد علمی وابستگی به اعتبارات ملی ندارد و می‌تواند از طریق هم‌گرایی با صنعت به رشد مجامع علمی دانشگاهی کمک کند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد : یکی از ویژگی‌های ممتاز استان بوشهر و به خصوص در جنوب این استان که تجمیع بیشتری از صنایع نفت و گازی و پتروشیمی وجود دارد، تعامل خوب مسوولان محلی، نماینده مردم این حوزه در مجلس شورای اسلامی، مدیران صنایع و روسای دانشگاه‌هاست که براِند آن در توسعه علمی نقش مهم و موثری بر عهده دارد.

یزدان‌مهر یادآور شد: اخیرا بین صنعت و دانشگاه یک ارتباط خوب و موثری ایجاد شده به گونه‌ای که شاهد وجود یک قرارداد 2 هزار و 500 میلیارد تومانی بین این دو مجموع هستیم که هرچند در بین دانشگاه‌های درجه اول کشور با صنایع ایجاد شده اما سایر دانشگاه‌ها نیز می‌تواند از این ظرفیت با نشان‌دادن قابلیت‌های خود استفاده کنند.

وی با انتقاد از اخذ مجوزهای بی‌رویه برای دانشگاه‌های تازه تاسیسی که دارای کمترین حد از امکانات آموزشی و رفاهی هم نیستند، گفت: این روند در دولت تدبیر و امید اصلاح شد و گام‌های خوبی نیز برای کیفی‌سازی دانشگاه‌ها با الزام آنها برای مهارت‌آفرینی و کارآفرینی برداشته شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: امسال در راستای حمایت از دانشجویان و با اولویت افراد بی‌بضاعت 45 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که هنوز ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: ساخت و تجهیز اتاق‌های تندرستی در دانشگاه‌ها از جمله در استان بوشهر در دستور کار داریم که برای ساخت و تجهیز هر اطاق، 35 میلیون تومان هزینه می‌شود.

یزدان‌مهر در خصوص آخرین وضعیت دانشکده فنی و مهندسی جم گفت: به زودی ساخت این دانشکده با تامین اعتباری که توسط فرمانداری شهرستان جم و حمایت های نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام شده، آغاز می‌شود که پیش از این نیز گفته شده که هر میزان اعتباری که از محل منابع استانی در نظر گرفته شود به همان میزان نیز از اعتبارات وزارت علوم برای ساخت این دانشکده استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: با ظرفیت خوبی که در قانون ششم توسعه برای احداث خوابگاه‌های دانشجویی پیش‌بینی شده منعی برای ساخت خوابگاه برای دانشکده فنی و مهندسی وجود ندارد و با اعتبار 300 میلیون تومانی با رهن یک خوابگاه استیجاری به دنبال رفع این مشکل هستیم.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه