کد خبر : 69334 تاریخ ثبت : 1396/8/7 11:29:08

وزارت نفت تخریب محیط زیست مناطق جنوبی استان بوشهر را جبران کند

نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به رسالت و وظیفه‌ای که صنعت نفت در مناطق پیرامونی تاسیسات نفت و گاز در جنوب استان بوشهر دارد، باید متناسب با آلودگی‌های زیست محیطی به جبران بپردازد.

به گزارش کوگاناسکینه الماسی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تاسیسات پارس‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگاران در عسلویه اظهار داشت: هرچند پارس‌جنوبی به عنوان یک ظرفیت و ثروت ملی و نماد اقتصاد ایران مطرح است اما به دلیل وجود تراکم بیش‌ از حد واحدهای صنعتی، شاهد مشکلات زیست‌محیطی بی‌شماری در آن هستیم.

وی افزود: تراکم واحدهای صنعتی در مناطق جنوبی استان بوشهر به گونه‌ای است که با فراوانی آلایندگی‌ها، اکوسیستم طبیعی این مناطق را دستخوش تغییراتی کرده است.

نماینده مردم دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاخص‌ترین و مهمترین مشکلاتی که با ایجاد این صنایع در منطقه به چشم می‌خورد، ورود پساب‌های صنعتی به دریا، فلرینگ پالایشگاه‌های گازی و مجتمع‌های پتروشیمی در کنار زیست بوم‌های دریایی است که نیازمند تدابیر ویژه و خاصی برای کاهش و کنترل آن هستیم.

الماسی ادامه داد: از آن جا که این میزان آلایندگی به مرور زمان در طی آغاز فعالیت شرکت‌ها تاکنون در منطقه آغاز شده، انتظار نمی‌رود که یک شبه نیز همه این آلایندگی‌ها برطرف شود اما اگر هرکدام از دستگاه‌ها اداری و شرکت‌های مرتبط در منطقه به وظایف اساسی خود در حوزه محیط زیست عمل کنند می توان امیدوار بود که در یک دوره زمانی مشخص ، شاهد کاهش حجم این میزان آلایندگی و ورود پس‌آب‌های صنعتی  به دریا باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنا به رسالت و وظیفه‌ای که صنعت نفت در مناطق پیرامونی این تاسیسات دارد، باید متناسب با آلودگی‌های زیست محیطی به جبران بپردازد هر چند ضروری است جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد نیز به نقش خود در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی اهتمام جدی بورزند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه