کد خبر : 69326 تاریخ ثبت : 1396/8/7 11:18:28

رئیس جمهور اسبق آمریکا را چه کسی کشت؟

پس از گذشت ده‌ها سال از ترور «جان اف کندی» رئیس جمهور سابق آمریکا، آرشیو ملی آمریکا ۲۸۹۱ سند مربوط به این پرونده را منتشر کرد.

به گزارش کوگاناپایگاه دبکافایل طی گزارشی نوشت: روز جمعه ۲۷ اکتبر آرشیو ملی آمریکا ۲۸۹۱ سند مربوط به ترور جان اف‌کندی در سال ۱۹۶۳ را پس از ده‌ها سال منتشر کرد.

دبکا می‌نویسد هزاران سند که پیش از این از دسترس مردم آمریکا دور نگه داشته شده و بخشی از آنها اسناد سازمان سیا، اف. بی. آی و دیگر سازمان‌های آمریکا بوده است هیچ مدرک جدیدی در تأیید این مطلب که روسیه و یا یک سازمان جنایی «لی هاروی اسوالد» را برای ترور رئیس جمهور آمریکا مأمور کرده است، ارائه نداد.

لی هاروی اسوالد

در ادامه این گزارش آمده است: این احتمال وجود دارد که برخی از شواهد گمشده در اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای که هنوز منتشر نشده‌اند یافت شود که دست داشتن روسیه در این ترور را نشان دهد.

این پایگاه خبری می‌نویسد: اکنون این مسئله آشکار شده است که تنها ۳۰ دقیقه پیش از وقوع این قتل یک فرد ناشناس با یکی از روزنامه‌های محلی انگلیس تماس گرفته و هشدار داده که این روزنامه خود را برای اخباری بسیار مهم آماده کند. آیا MI۶ این تماس ناشناس را پیگیری کرده است؟ و اگر این کار را انجام داده نتایج تحقیقات چه بوده است؟

بر اساس این گزارش  رئیس جمهور ۴۶ ساله آمریکا، توسط لی هاروی اسوالد که از نظامیان سابق نیروی دریایی آمریکا بوده به قتل رسیده و  کمیسیون «وارن» که چند روز بعد از این حادثه تشکیل شد در پایان تحقیقات خود اعلام کرده که هاروی اسوالد به تنهایی اقدام به این عمل کرده است اما با این حال گروهی از مردم آمریکا توضیحات رسمی درباره قتل کندی را نمی‌پذیرند.

کارشناسان بر این عقیده هستند که انتشار مجموعه تازه اسناد مربوط به قتل کندی که حدود پنج میلیون پرونده و مدرک برآورد شده، تا مدتها به بحث‌ها درباره این حادثه دامن خواهد زد.

منبع: میزان
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه