کد خبر : 69250تاریخ ثبت : 1396/8/5 14:10:40
هر زائر کنگانی نائب یک شهید در پیاده‌روی اربعین مسئول دفتر امام جمعه کنگان:

هر زائر کنگانی نائب یک شهید در پیاده‌روی اربعین

مسئول دفتر امام جمعه کنگان گفت: طرح پیاده‌روی اربعین به‌نیابت از شهدا از سال گذشته و به همت کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین حسینی در کشور و به‌شکل آزمایشی و محدود اجرا شد.

به گزارش کوگانا،مسئول دفتر امام جمعه کنگان گفت: طرح پیاده‌روی اربعین به‌نیابت از شهدا از سال گذشته و به همت کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین حسینی در کشور و به‌شکل آزمایشی و محدود اجرا شد.

ابوذر حسین پور افزود: امسال این طرح سراسری است و کانون همبستگی فرزندان شاهد استان بوشهر در مرکز استان اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند.

وی افزود: دفتر امام جمعه کنگان نیز در راستای انجام این کار ارزشمند فرهنگی و ترویج فرهنگ شهدا و حفظ یاد و نام سبکبالان آسمانی ، اقدام به چاپ عکس شهدای شهرستان کنگان و برخی از شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم نموده است.

مسئول دفتر امام جمعه کنگان اظهار داشت: در پیاده روی امسال ، بیش از 300 کارت نیابت از شهدای شهرستان کنگان در ابعاد مختلف توسط دفتر امام جمعه آماده که 40 کارت نیابت در اختیار اولین کاروان از شهر بنک قرار گرفت.

وی گفت: مسئولان کاروان های گروهی می توانند جهت دریافت کارت نیابت شهدای شهرستان کنگان به دفتر امام جمعه مراجعه کنند.

حسین پور در پایان اربعین را تجلی گاه فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطر نشان ساخت: زائران اربعین سفیران حسینی اند و باید بکوشند مروج فرهنگ ایثار ، حماسه ، شهادت و صبر و وفاداری باشند.

گفتنی است قریب 40 نفر از جوانان و بزرگسالان شهر بنک با بدرقه امام جمعه کنگان و جمعی از مردم جهت شرکت در کنگره بزرگ و جهانی اربعین راهی عراق شدند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه