کد خبر : 69240تاریخ ثبت : 1396/8/2 14:31:30
 پیگیری مطالبات و حل مشکلات شهری و روستایی اولویت مهم شورای اسلامی شهرستان کنگان است رئیس شورای اسلامی شهرستان کنگان:

پیگیری مطالبات و حل مشکلات شهری و روستایی اولویت مهم شورای اسلامی شهرستان کنگان است

مرتضی منصوری در دومین جلسه شورای شهرستان کنگان که با هدف هم اندیشی برای حل مشکلات روستائیان و با حضور بخشدار مرکزی کنگان برگزار شد افزود: احصاء مشکلات در شهرها و بویژه روستاهای شهرستان کنگان و تلاش برای رفع این مشکلات رویکرد شورای اسلامی شهرستان کنگان است.

به گزارش کوگانا  مرتضی منصوری در دومین جلسه شورای شهرستان کنگان که با هدف هم اندیشی برای حل مشکلات روستائیان و با حضور بخشدار مرکزی کنگان برگزار شد افزود: احصاء مشکلات در شهرها و بویژه روستاهای شهرستان کنگان و تلاش برای رفع این مشکلات رویکرد شورای اسلامی شهرستان کنگان است.

وی با تقدیر از اعتماد شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب وی بعنوان رئیس شورای اسلامی شهرستان کنگان بیان نمود: این رای اعتماد مسئولیتم را نسبت به مردم بیشتر و سنگین تر کرده و خواهم کوشید با کار جهادی پاسخ این اعتماد را بدهم.

منصوری به پتانسیل های مهم روستاها اشاره و گفت: باید از تمام پتانسیل های موجود در روستاها برای تعالی و پیشرفت آنها و بهبود اوضاع معیشتی و کار روستائیان بهره وری کرد‌.

منصوری در خصوص اشتغال روستائیان بیان نمود: بدنبال تحقق اشتغال پایدار در روستاها با حمایت مسئولان محلی بویژه متولیان اشتغال و البته اجرای طرح های خود اشتغالی در روستاها هستیم.

این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: شرط پیشرفت و موفقیت تقویت همگرایی و همدلی مردم و مسئولین است که خوشبختانه این همدلی در شهرستان کنگان مثال زدنی است.

بخشدار مرکزی کنگان نیز گفت: متولیان اشتغال در حوزه صنعت آنگونه که شایسته و حق مردم است عمل نکرده اند.

غلامحسین زیبا افزود: بیشتر نقش صنعت در این حوزه نظاره گری بوده که دلیل بر این مهم سهم پایین نیروهای بومی جویای کار بویژه در روستاها در حوزه اشتغال است.

وی در بخش دیگر به تعهدات صنعت در قبال روستاها اشاره و بیان نمود: صنعت به تعهدات خود در قبال توسعه روستایی عمل نکرده و بسیاری از تعهدات این مجموعه بر زمین مانده است.

بخشدار مرکزی کنگان در پایان بر ضرورت لایروبی اسکله های روستایی و نیز حل مشکلات دامداران و دیگر مشکلات جامعه روستایی تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی کنگان نیز گفت: اشتغال دغدغه مهم روستائیان بویژه قشر جوان است.

اکبر محمدی افزود: در استخدام شرکت ها سهم روستائیان بسیار ناچیز است بگونه ای که از ۲۰۰ نفری که اخیرا توسط منطقه ویژه جذب شده اند سهم نیروهای بومی فقط ۶ نفر بوده است.

در این جلسه روسای شوراهای اسلامی شهر و روستا به بیان مسائل و مشکلات مردم در حوزه های مختلف پرداختند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه