کد خبر : 69221 تاریخ ثبت : 1396/7/30 12:56:14

مسوولان استان بوشهر برای اخذ لایحه متمم اعتبارات سد دالکی تلاش کنند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: از آنجا که افزایش سقف اعتبار این سد تابع قواعد سخت و پیچیده‌ و نیازمند پیگیری استاندار و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی برای پیوست لایحه متمم اعتبارات است، از مسوولان استان می‌خواهیم به دنبال اخذ مجوزهای قانونی و استفاده از ظرفیت ماده 56 فاینانس داخلی باشند تا این سد در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

به گزارش کوگانا شاهپور رجایی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهر دالکی دشتستان اظهار داشت: سد دالکی در این شهرستان با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اعتبار 81 میلیارد تومان فاینانس داخلی در حال اجراست.

وی افزود: اعتبار کاملی که برای اجرای این سد دیده شده، 380 میلیارد تومان است که 313 میلیارد تومان آن از بودجه عمومی است که در طی چهار سال سالانه 80 میلیارد تومان به آن تخصیص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تصریح کرد: با اجرای این طرح، سالانه 434 میلیون‌متر آب برای مصارف صنعتی و آبیاری 13 هکتار از زمین‌های دشت دالکی تامین می‌شود.

رجایی در خصوص مشخصات فیزیکی سازه سد دالکی گفت: این سد خاکی با هسته آسفالتی است که 97 متر ارتفاع و دارای طول تاج  یک‌هزار و 176 متر است.

وی عنوان کرد: از آنجا که افزایش سقف اعتبار این سد تابع قواعد سخت و پیچیده‌ و نیازمند پیگیری استاندار و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی برای پیوست لایحه متمم اعتبارات است تا از 8 به 45 میلیارد تومان افزایش یابد، از مسوولان استان می‌خواهیم به دنبال اخذ مجوزهای قانونی و استفاده از ظرفیت ماده 56 فاینانس داخلی باشند تا این سد در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه