کد خبر : 69219 تاریخ ثبت : 1396/7/30 12:54:50

مهار آتش‌سوزی جنگل گلوبردکان ریز بعد از سه ساعت تلاش آتشنشانان

آتش‌سوزی منجر به سوختن بیش از 2 هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی دارای پوشش متنوع شد که پس از سه ساعت تلاش آتش‌نشانان شهر ریز و انارستان و با کمک مردم مهار شد.

به گزارش کوگاناشامگاه روز شنبه بیش از 2 هکتار از مراتع و درختان جنگل گلوبردکان واقع در بخش ریز شهرستان جم در آتش سوخت.

شاهدان عینی به خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم اظهار داشتند: از شامگاه روز شنبه، بخشی از جنگل گلوبردکان که دارای پوشش گیاهی خیلی خوبی بود طعمه حریق شد و به دلیل وزیدن باد بیش از 2 هکتار از این جنگل در آتش سوخت.

بر اساس این گزارش، این آتش‌سوزی منجر به سوختن بیش از 2 هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی دارای پوشش متنوع شد که پس از سه ساعت تلاش آتش‌نشانان شهر ریز و انارستان و با کمک مردم مهار شد.

به نظر می‌رسد با توجه به پوشش گیاهی این منطقه از شهرستان، آتش به شکل سریع به دیگر نقاط سرایت کرده و منجر به سوختن دو هکتار از جنگل گلوبردکان ریز شده است.

برخی از مردم بخش ریز بعد از مهار آتش‌سوزی با انتقاد از شهرداری‌های ریز و انارستان و اداره منابع طبیعی این شهرستان، خواستار توجه ویژه مسوولان به جنگل گلوبردکان شدند.

آنها تاکید کردند که جنگل گلوبردکان یکی از مناطق زیبا واقع در جنوب استان بوشهر است که پوشش گیاهی فوق‌العاده‌ای دارد و برخی مواقع به دلیل یک سهل‌انگاری کوچک بخش عظیمی از جنگل نابود می‌شود.

مردم خواستار استخدام چند جنگلبان برای این منطقه زیبا و دیدنی از شهرستان جم شدند.

گفتنی است جنگل گلوبردکان در فاصله 40 کیلومتری مرکز شهرستان جم وجود دارد و بخش عظیمی از آن در شهرهای انارستان و ریز واقع است.

علت اصلی بروز آتش‌سوزی مشخص نیست و در دست بررسی قرار گرفته است

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه