کد خبر : 69218 تاریخ ثبت : 1396/7/30 12:54:10

برگزاری همایش سه‌ساله‌های حسینی در شهرستان دشتی

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی گفت: همایش سه‌ساله‌های حسینی در شهرستان دشتی برگزار می‌شود.

به گزارش کوگاناغلامعباس احمدی شامگاه شنبه در جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی شورای فرهنگی مذهبی سه‌ساله‌های حسینی که با حضور کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در محل فرماندهی سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی برگزار شد، اظهار داشت: در این آیین بانوان با پوشاندن لباس سبز و مشکی بر تن فرزندان خود به یاد طفلان کربلا و حضرت رقیه (س) به عزاداری می‌پردازند.

وی با اشاره به‌واقع تاریخی عاشورا، افزود: بصیرت، زمان‌شناسی، ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری از ویژگی‌های ممتاز این واقعه است و عاشورا پالاینده‌ترین و پاک‌ترین حماسی تاریخی و سرمشقی برای دفاع از اسلام است.

جانشین سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی هدف از برگزاری همایش سه‌ساله‌ها را نهادینه‌کردن نشر و گسترش فرهنگ اهل‌بیت(ع) عنوان کرد و یادآور شد: پیشگیری از آسیب‌های جنگ نرم در بین نسل نو، آشنایی نونهالان با بخشی از تاریخ حماسی حسینی، آشنایی ذهنی کودکان با واقعه عاشورا و الگوسازی برای کودکان از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی با بیان این‌که تربیت فرزندان یکی از مسؤولیت‌های مهم والدین است اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف این همایش این است که تربیت اسلامی و بهره‌گیری از آموزه‌های دینی در جامعه نهادینه شود.

احمدی تأکید کرد: این همایش ساعت 08:30 دقیقه صبح سوم آبان مصادف با پنجم صفر و روز شهادت حضرت رقیه (س) در مصلای امام خامنه‌ای خورموج و به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه