کد خبر : 69215 تاریخ ثبت : 1396/7/30 12:34:08

پنج میلیارد ریال وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد گناوه پرداخت شد

رییس کمیته امداد گناوه گفت: پنج میلیارد ریال وام کارگشایی به 128 نفر از مددجویان تحت حمایت در گناوه پرداخت شد.

به گزارش کوگانا

مراد شمس‌الدینی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گناوه اظهار داشت: توانمند‌سازی مددجویان یکی از رویکردهای مهم این نهاد است و یکی از خدمات این نهاد به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت وام کارگشایی به منظور رفع مشکلات مددجویان است.

وی افزود: 128 فقره وام کارگشایی به ارزش پنج میلیارد میلیون ریال از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گناوه  پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد گناوه تصریح کرد: محور فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت شامل اعطای وام اشتغال،کمک به امر ازدواج و تامین جهیزیه، خدمات درمانی و بهداشتی،تامین مسکن  نیازمندان، فرهنگی و آموزش، تامین وسایل ضروری زندگی و سایر نیازهای مددجویان است. 

وی هدف از ایجاد صندوق  امداد را ولایت اعطاء وام‌های بدون بهره به اقشار آسیبب‌پذیر و نیازمند دانست و افزود: گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه، فراهم‌کردن زمینه مشارکت خیّران و نیکوکاران و کمک‌های مردمی و تسهیل در پرداخت وام به مددجویان  از دیگر اهداف ایجاد این صندوق بوده است.

رییس کمیته امداد گناوه به همراهی و مشارکت خیران با کمیته امداد اشاره کرد و گفت: با کمک خیران و نیکوکاران و سپرده‌گذاری آنان در صندوق امداد ولایت می‌توان در رفع مشکلات مددجویان و خودکفایی آنان اقدامات مطلوبی انجام داد.

شمس الدینی با اشاره به این که دو هزار و 574 خانوار در گناوه  تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند، گفت:مردم خیّر شهرستان می توانند با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت زمینه توانمندسازی محرومان را فراهم کنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه