کد خبر : 69214 تاریخ ثبت : 1396/7/30 12:33:17

روستایی فاقد آب، برق و تلفن در استان بوشهر

روستای تنگ‌نخل در هشت کیلومتری بخش آبدان شهرستان دیر پس از قریب به چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی فاقد آب، برق و تلفن است و همچنان چشم انتظار عنایت مسوولان این شهرستان و استان بوشهر برای رفع مشکلات هستند.

به گزارش کوگانا

 روستای تنگ‌نخل در هشت کیلومتری بخش آبدان شهرستان دیر با ۹ خانوار همچنان چشم انتظار عنایت مسوولان این شهرستان و استان بوشهر است.

این روستا یکی از سرسبزترین روستا در دل کوه واقع گردیده که در فصل زمستان افراد زیادی به این روستا سفر می‌کنند. 

وجود آثار باستانی، چشمه‌های آب شیرین و انواع باغات لیمو و نخل در کنار مردمانی مومن و ولایت‌مدار که به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هستند شرایط منحصر به فردی را برای این روستا رقم زده است. در زمان گذشته جمعیت این روستا بیش از ۲۰خانوار بود که باتوجه  به مشکلات و نبود امکانات به  آبدان مهاجرت کردند تا  به کار کشاورزی مشغول شوند.

اهالی این روستا تاکنون به پزشک مراجعه نکرده‌اند و الحمدالله همه اهالی این روستا در سلامت کامل به سر می‌برند.

به اتفاق مسوول کمیسیون برنامه و بودجه عمران شهری و روستایی فرمانداری شهرستان دیر در جمع مردم این روستا حضور یافتیم و از نزدیک با مشکلات این روستای سرسبز آشنا شدیم .اهالی این روستا می‌گویند مسوولین هیچ‌گونه توجهی به این روستا ندارند.

علی آبدونی از اهالی این روستا به خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: این روستا دارای یک حلقه چاه نفت و چشمه‌های آب باغات لیمو و نخل وجود دارد اما متاسفانه مسوولان امر راه این روستا و اسم این روستا هم نمی‌دانند.

دیگر اهالی این روستا به خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر گفت: مردم این روستا مشکلات فراوانی دارند که مهمترین آنها نبود آب، برق،گاز و تلفن است .

عباس آبدونی از همه مسوولان خواست تا عزم جدی جهت مشکلات این روستا بردارند تا شاهد کاهش جمعیت این روستا به دلیل فقر امکانات، نباشند.

وی با اشاره به این که همه ساله به خصوص ایام نوروز این روستا پذیرای خیل عظیمی از مهمانان نوروزی است، عنوان کرد: از مسوولان می‌خواهم تا توجه ویژه‌ای به این روستای محروم داشته باشند

آبدونی ادامه داد: مسوولان حداقل یه سفری به این روستا داشته باشند تا  حداقل چهره آنها را بتوانیم بشناسیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه وعمران شهری و روستایی شورای شهرستان دیر در حاشیه بررسی مشکلات روستای تنگ‌نخل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: مسوولان توجه ویژه به این روستا داشته باشند .

اصغر اسعدی‌مقدم  ادامه داد: مردم این روستا مشکلات فراوانی دارند و ما هم تمام تلاش خود را جهت مشکلات این روستا به کار بسته‌ایم .
 
وی با اشاره به این که پیگیری مطالبات روستاهای شهرستان را جزو اولویت کاری خود می‌دانیم، افزود: محرومیت‌زدایی و بررسی دغدغه مردم روستاها وظیفه مسوولان است و همه دستگاه‌های اجرایی باید برای حل مشکلات روستاییان همدل و همگام باشند تا رضایت خاطر این عزیزان فراهم گردد.

اسعدی‌مقدم تصریح کرد: روستای تنگ‌نخل از توابع بخش‌آبدان شهرستان دیر با وجود گذشت حدود قریب به چهل‌سال از انقلاب اسلامی مورد بی‌مهری قرار گرفته که هنوز از امکانات اولیه رفاهی شامل  نعمت آب، برق، گاز و تلفن بی‌بهره هستند که با داشتن گرمای سوزان و طاقت‌فرسای تابستان بدون داشتن آب و برق زندگی برای این مردم دشوار و  سخت ساخته است.

وی ادامه داد: همت و توجه بیشتر مسوولان را جهت رفع مشکلات این روستا می‌طلبیم که  امیدواریم با عنایت و درایت مسئولان هر چه سریعتر شاهد حل مشکلات روستاییان به خصوص این روستا در زمینه آب و برق و تلفن باشیم

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه