کد خبر : 69055 تاریخ ثبت : 1396/7/13 10:15:01
اشتغال زایی برای 25 بانوی بی سرپرست توسط کار آفرین کنگانی/ در آمد 50 میلیونی از بسته بندی سبزیجات امید در دل بانوان بی سرپرست شهرستان کنگان جوانه می زند

اشتغال زایی برای 25 بانوی بی سرپرست توسط کار آفرین کنگانی/ در آمد 50 میلیونی از بسته بندی سبزیجات

یکی از فعالان عرصه مشاغل خانگی در شهرستان کنگان،سید حسن هاشمی کار آفرین با ذوقی است که با سبزی‌ها توانسته برای 25 خانم بی سرپرست خانواده اشتغالزایی کند.

به گزارش کوگاناهنگامی که مقام معظم رهبری با انتخاب شعار چون (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) و کار و تلاش همه اقشار که برای توسعه کشور است، تاکید می کنند، بدون تردید وظیفه احاد جامعه نیز در برابر منویات رهبری روشن و مبرهن است.

اگر همه مردم به این ندا پاسخ دهند و اقتصاد مقاومتی را به منصه ی عمل برسانند، بدون تردید شاهد اتفاقات بزرگی در کشور و به ویژه استان بوشهر خواهیم بود.

هاشمی از کار آفرینان خیر موفق کنگانی و فرزند شهید حسن هاشمی است که در این سال ها همه وقت خود را در راه فقر زدایی خانواده های نیازمند کنگان بویژه زنان بی سرپرست و تحقق منویات مقاوم معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی سپری کرده است.

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سید حسن هاشمی متولد 1350 و پدر دو فرزند هستم.

جرقه خلاقیت و کار آفرینی از چه زمانی در شما زده شد؟

در سال 83 موسسه خیریه المهدی(عج) کنگان با هدف کمک به زنان بی سرپرست و بد سرپرست راه اندازی کردیم اما با گذشت زمان و مراجعه بیشتر این زنان به موسسه، تصمیم گرفتیم با توکل بر خداوند کارگاه سبزی خرد کنی و بسته بندی سبزیجات را با هدف اشتغال زایی این قشر آسیب پذیر بنا کنیم.

با چه میزان اعتبار کار خود را شروع کردید؟

سال 94در ابتدا راه اندازی کارگاه، کار خود را با دو دستگاه سبزی خرد کن و 3 کارگر شروع کردیم.

چرا بسته بندی سبزی را انتخاب کردید؟

با توجه به تحقیقات انجام شده و نیازمندی بالا مردم به این محصول بود

بازار فروش و درآمد بسته بندی سبزی چطور است؟

خوشبختانه این محصول با استقبال مردم روبرو شده و به طور میانگین درآمد حاصل بسته بندی سبزی 50 میلیون تومان در ماه است که همه این سرمایه به کارکنان تعلق می گیرد.

برای چند نفر اشتغالی زایی به وجود آورده اید؟

در حال حاضر برای 25 نفر از زنان بی سرپرست کنگان در این کارگاه اشتغال زایی کرده ایم.

این بانوان بیمه هستند؟

بله همه این بانوان بیمه تامین اجتماعی هستند و کارگاه نیز بیمه حوادث شده است.

برای راه اندازی کارگاه از سوی مسئولین، نهاد بانک ها حمایت شده اید؟

بسیج سازندگی شهرستان، امام جمعه شهرستان و هیات امنای موسسه خیریه المهدی (عج) کنگان حاملی اصلی ما بوده اند اما هنوز از سوی دستگاه های دولتی حمایت جدی نشده ایم که امیدواریم در آینده این اتفاق بیافتد.

برنامه آینده شما چیست؟

با توجه به استقبال بالای مردم، قصد داریم در آینده کارگاه های بسته بندی سبزی خشک، حبوبات و میگو را با اهدف اشتغال زایی بیشتر نیازمندان در شهر صعنتی کنگان راه اندازی کنیم و از طرفی بتوانیم محصولات خود را به کشورهای خارجی صادر کنیم.

سخن پایانی شما

امیدواریم شرایطی به وجود بیاید که وام های کم بهره در دستور کار دولت و نهاد ها قرار بگیرد و لبیکی به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی در استان باشد و از طرفی دیگر موسسات و کارگاه خیریه ای که هدف جز خدمت به نیازمندان ندارند از دادن عوارض ماهیانه معاف شوند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه