کد خبر : 69007 تاریخ ثبت : 1396/7/9 14:33:34
اهل سنت شهرستان کنگان میزبان عزاداران حسینی+تصویر

اهل سنت شهرستان کنگان میزبان عزاداران حسینی+تصویر

همزمان با عاشورای حسینی هیات زنجیر زنی و عزاداری روستای شیعه نشین برکه چوپان از توابع شهرستان کنگان با حضور در روستاهای سنی نشین تمبک و نخل غانم این شهرستان به عزاداری پرداختند.

به گزارش کوگانا،دراین مراسم علاوه بر برادران اهل سنت، ائمه جمعه تسنن کنگان و بندر سیراف و تعدادی از امامان جماعت اهل سنت منطقه حضور داشتند.
عزاداران حسینی فاصله یک کیلومتری نخل غانم تا تمبک را در قالب عزاداری طی کرده و مورد استقبال برادر ان اهل سنت روستای تمبک قرار گرفتند.
امام جمعه کنگان دراجتماع عزاداران شیعه و سنی روستاهای جنوبی کنگان گفت: حضور دوشادوش اهل سنت درکنار شیعیان درمراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) نمادی از وحدت و همدلی امت اسلامی دراین خطه است.
حجت الاسلام محمود محمودی افزود: امام حسین (ع) نه تنها متعلق به شیعه و سنی، بلکه متعلق به بشریت و الگو و اسوه ای برای همه آزادگان عالم است.
وی با تقدیر از علما و برادران و خواهران اهل سنت گفت: این کار سترگ و دینی شما مشتی بر دهان دشمنان بویژه گروهک تروریستی تکفیری داعش است.
دراین آیین شماری از اهل سنت منطقه علاوه بر شرکت در مراسم عزاداری و پرداخت نذورات به حسینیه ها و مجالس عزای سرور جوانان بهشت، خود نیز در ظهر عاشورا غذا پخته و میان عزاداران و مردم توزیع کردند.
همچنین امام جمعه اهل سنت کنگان نیز علاوه بر حضور در مجالس عزاداری تا کنون در حسینیه های شهید هاشمی و شهید آیت الله دستغیب محله خمینی آباد کنگان به عنوان خطیب به ایراد سخن پیرامون شخصیت ابا عبدالله الحسین (ع) و دستاوردهای نهضت سرخ حسینی پرداخت.